Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Piłka nożna. Przygotowania ruszają w poniedziałek

2013-07-14 12:00:00 (ost. akt: 2013-07-12 11:09:50)
Czas na wznowienie przygotowań

Czas na wznowienie przygotowań

Podziel się:

W najbliższy poniedziałek na pierwszych zajęciach spotkają się piłkarze Wkry Żuromin. Trener Jarosław Sochacki będzie miał miesiąc na przygotowanie drużyny do nowego sezonu 2013/2014 IV ligi. Żurominianie mają zaplanowanych siedem spotkań kontrolnych.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Po przerwie związanej z końcem sezonu 2012/2013 piłkarze Wkry Żuromin wracają do treningów. Już w najbliższy poniedziałek zawodnicy z Żuromina spotkają się na pierwszych zajęciach. Te poprowadzi Jarosław Sochacki, który pozostał na swoim stanowisku. Żurominianie będą mieli miesiąc na przygotowanie formy. W ramowym terminarzu IV ligi pierwsza kolejka nowego sezonu przewidziana jest na 14-15 sierpnia.

Wszystko zależy od sytuacji finansowej

Na co stać będzie Wkrę w nowym sezonie, będziemy mogli się przekonać już od połowy sierpnia, kiedy to rozpoczną się rozgrywki ligowe. Aż siedem sparingów, które żurominianie mają rozegrać, ma bardzo dobrze przygotować zespół do sezonu. Pod znakiem zapytania stoi także kadra zespołu na nowy sezon.
- Wszystko zależy od sytuacji finansowej klubu – mówi trener Jarosław Sochacki - Nie ukrywam, że chciałbym wzmocnić ten zespół i móc walczyć o coś więcej niż tylko utrzymanie w nowym sezonie, ale to zależy od tego, na co będzie stać klub. Prezesi muszą usiąść i wszystko policzyć, wtedy okaże się, czy przyjdzie do nas jeden zawodnik czy też dwóch, albo trzech – dodaje szkoleniowiec żuromińskiej jedenastki.
Jeśli miałoby dojść do wzmocnień to w formacji defensywnej. Priorytetem będzie w tej sytuacji pozyskanie doświadczonego, dobrego defensora. Formacja obronna żuromińskiego klubu w poprzednim sezonie nie spisywała się najlepiej i straciła aż pięćdziesiąt sześć bramek w całym sezonie. Kolejnym wzmocnieniem, o którym mówi się w kuluarach jest sprowadzenie typowego egzekutora, który kończyłby bramką ataki żuromińskiej Wkry. Najlepsi strzelcy żuromińskiej jedenastki Bartłomiej Nowacki i Adam Koprowski (tego ostatniego jesienią na boisku nie zobaczymy) mieli na swoim koncie po dziewięć bramek. Szkoleniowiec widziałby w miejsce Koprowskiego innego bramkostrzelnego zawodnika. Wszystko jednak zależy od sytuacji finansowej.

Plan spotkań kontrolnych MKS Wkra Żuromin:
Wkra Żuromin – Wel Lidzbark
Wkra Żuromin – Sparta Brodnica
Wkra Żuromin – Sokół Ostróda
Wkra Żuromin – Start Działdowo
Wkra Żuromin – GKS Wikielec
Wkra Żuromin – Lech Rypin
Wkra Żuromin - Włocłavia Włocławek

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB