Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Szkoły ponadgimnazjalne przyjęły pierwszaków

2013-07-17 09:15:48 (ost. akt: 2013-07-17 09:17:15)

Podziel się:

Wielu kandydatów chcących rozpocząć naukę w szkołach ponadgimnazjalnych zna już wyniki rekrutacji na rok 2013/ 2014, które ogłoszono 8 lipca br. Część z nich złożyła już potrzebne dokumenty, dzięki czemu mogą stać się pełnoprawnymi członkami szkolnych społeczności. Dla wielu z przyszłych uczniów szkół w Żurominie, Bieżuniu i Zielonej otwiera się nowy etap w życiu pełen przeżyć i nowych obowiązków.

Paulina Eliza Szczepańska
redakcja@kurierzurominski.pl
W poniedziałek 8 lipca 2013 roku w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie powiatu żuromińskiego zostały ogłoszone wyniki rekrutacji na rok 2013/2014. Tegoroczni absolwenci gimnazjów po godzinie 15.00 przekonali się w jakiej szkole będą kontynuować swoją karierę naukową, po tym jak zakończą wakacje. Cztery szkoły, a mianowicie Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej i Liceum Ogólnokształcące w Bieżuniu, przedstawiły kandydatom swoje oferty edukacyjne już w czerwcu, a do nich należał wybór odpowiedniej szkoły dla siebie, a dodatkowo kierunku, który ich interesuje.
Największą popularnością cieszyła się propozycja przedstawiona przez Liceum Ogólnokształcące w Żurominie.

LO w Żurominie
W żuromińskim LO liczba kandydatów to wynosiła 250 osób. Na dzień 8 lipca szkoła przyjęła 135 osób. Miejsca w klasach liczących po ponad 30 osób są zapełnione, jednak rekrutacje wciąż nie są zakończone. Profile klas pozostały niezmienione, choć klasa B- medyczna - cieszyła się dużym zainteresowaniem. Szkoła zastanawiała się nawet nad utworzeniem dwóch klas o tym profilu, jednak chętnych aż tak dużo nie było.

LO w Bieżuniu
Oferta LO w Bieżuniu przyciągnęła około 100 kandydatów, z czego do klas A- humanistycznej i B- wojskowej zostało zakwalifikowanych po 47 osób. Klasa B podzielona jest na: profil edukacja obronna i profil straż graniczna. Każda z nich charakteryzuje się ofertą z większą ilością godzin z niektórych przedmiotów. Istotną wiadomością jest fakt, że 17 czerwca br. szkoła ta podjęła współpracę z Akademią Wojskową, która objęła patronat nad klasą o profilu wojskowym. Jak mówi dyrektor szkoły Krzysztof Jabłoński - Sprawiło to, że szkoła odnotowała wzrost zainteresowania swoją ofertą na tym konkretnym kierunku.

ZSP w Zielonej
Zmiany nastąpiły w ofercie ZSP w Zielonej, gdzie w tym roku nie powstały klasy liceum. Obok istniejących już Technikum Agrobiznesu, Technikum Rolniczego, Technikum Informatycznego i Technikum Ekonomicznego pojawiło się Technikum Architektury Krajobrazu. Nowy kierunek cieszył się podobnym zainteresowaniem, co inne profile. Liczba kandydatów na każdym z profili nieznacznie przekraczała liczby miejsc w klasach czyli około 30 osób. - Najmniej uczniów przyjęto na kierunek informatyczny - jak mówi Ireneusz Kramkowski dyrektor szkoły- W tej klasie liczba przyjętych nie przewyższa 22 osób.
ZSP w Żurominie
ZSP w Żurominie w ubiegłym roku przyjęło 163 osoby, w tym roku liczba ta przekracza już 186 osób. Jeśli chodzi o kierunki, które szkoła miała w swojej ofercie edukacyjnej nie uległy one zmianom. Największą popularnością w tej szkole cieszył się kierunek technik informatyk, a wśród dziewcząt najbardziej popularny był kierunek technik handlowiec. Jak mówi wicedyrektor placówki Grażyna Piłat - Podobnie sytuacja przedstawia się co roku, chociaż dodać trzeba, że profil informatyczny zyskuje coraz większą popularność wśród dziewcząt. Pani wicedyrektor dodała też, że szkoła chce utworzyć dwie klasy wielozawodowe, bo na ten kierunek jest wielu chętnych.
Absolwenci szkół gimnazjalnych powinni pamiętać, że rekrutacje wciąż trwają, a listy uczniów z pewnością ulegną zmianom po rekrutacjach w sierpniu. Tymczasem uczniowie spokojnie mogą cieszyć się wakacjami. A zapominalskim należy przypomnieć, o składaniu dokumentów w szkołach w odpowiednich terminach, by we wrześniu nie mieć problemów.
Artykuł w ramach praktyk dziennikarskich

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tttt #1164026 | 83.6.*.* 7 sie 2013 15:59

  Nie wierzę .Po 47 osób w klasie i trwa dodatkowa rekrutacja.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. sam #1163276 | 79.163.*.* 6 sie 2013 21:08

   nie akademią wojskową, a Akademię Obrony Narodowej

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. ****** #1163212 | 83.6.*.* 6 sie 2013 19:47

    Liceum w Bieżuniu podjęło współpracę z Akademią Wojskową??? Cóż to za szkoła i gdzie się ona znajduje?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)