Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Bieżuń. Uzbrojeni funkcjonariusze wtargnęli do Złotej Kurki

2013-07-19 08:36:21 (ost. akt: 2013-07-24 15:56:29)
Budynku pilnowali uzbrojeni funkcjonariusze CBŚ

Budynku pilnowali uzbrojeni funkcjonariusze CBŚ

Podziel się:

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego w poniedziałek w godzinach południowych osaczyli budynek „Złotej Kurki” w Bieżuniu. Budynku pilnowali uzbrojeni mężczyźni, wewnątrz zaś funkcjonariusze w cywilu zabezpieczali wszelkie dokumenty. Co było przyczyną tej akcji? Nie wiemy. Wierzymy natomiast, że w firmie należącej do największych filantropów w powiecie żuromińskim nie doszło do żadnych nadużyć.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Akcja Centralnego Biura Śledczego w Bieżuniu przypominała sceny z filmów akcji. Przed budynkiem „Złotej Kurki” stały trzy busy z uzbrojonymi funkcjonariuszami. Terenu pilnowali zamaskowani policjanci w pełnym uzbrojeniu. Wejścia do zakładu były zamknięte i nikogo stamtąd nie wypuszczano. Osobna grupa policji pilnowała pracowników fizycznych, którzy byli na dworze na terenie zakładu.
Funkcjonariusze zabezpieczali wszelkie dane z komputerów i dokumenty. Tyle wywnioskowaliśmy z rozmów, które toczyli między sobą. Obserwowaliśmy też sytuację, gdy do zakładu przyjechał jeden z pracowników w asyście dwóch samochodów CBŚ. W bagażniku przywiózł całe torby dokumentów, które zostały zebrane do kartonu i zaplombowane. Funkcjonariusze CBŚ wynosili z budynku dokumenty. Cała akcja trwała do późnych godzin wieczornych.
Centralne Biuro Śledcze jest komórką Komendy Głównej Policji do zwalczania najgroźniejszych przestępstw. Przede wszystkim przestępczości zorganizowanej i ekonomicznej. Ma zwalczać i rozpracowywać grupy przestępcze działające w Polsce.

Co było przyczyną wtargnięcia tych służb na teren zakładu w Bieżuniu, tego nie wiemy

Wiemy natomiast, że właściciele zakładu to rodzina, która cieszy się dużym szacunkiem nie tylko w Bieżuniu, ale też w całym powiecie. Państwo Przywitowscy to wielcy miłośnicy filantropii wspomagający każdą akcję charytatywną w naszym powiecie. Ostatnio przez tę rodzinę ufundowany został przewóz osób wracających z pielgrzymki. Pamiętamy wspaniałe zbiórki w Bieżuniu z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czy nawet zorganizowane wspólnie z Kurierem „Śniadanka dla pierwszoklasisty”. Mamy więc nadzieję, że w „Złotej Kurce” nie doszło do żadnych nadużyć.

Komentarze (150) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. I co #1361380 | 46.113.*.* 28 mar 2014 18:54

  I co????????????????????

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wiara #1357057 | 164.127.*.* 23 mar 2014 19:50

  Wiara pana Zaręby jest jak najbardziej jego indywidualnym spojrzeniem.Komentować to on może w domu,tutaj jego indywidualne spojrzenie jest nie na miejscu,przekazuje opinii społecznej pewne sugestie.Ale nie o takie teksty chodzi panie Zaręba,czy oni są niewinni to już pan wie,wiedzą jego adwokaci za skromne pieniądze?Niech pan je wychodzi przed front,człowiek z kasą jest zawsze niewinien. Tak powinien zakończyć pan ten artykuł, kobieta sprzedająca pietruszkę jest winna,człowiek upośledzony umysłowo jest winien,człowiek z kasą albo człowiek kościoła jest niewnien, tak to komentuje pan Zaręba,w tyłek pan wsadź swoje wywody,to nie miejsce dla własnego zdania,proszę o odpowiedź redaktora naczelnego i jak z Zarębą rozmawialiście.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. flare #1355927 | 93.154.*.* 22 mar 2014 11:21

  co wynikło dalej w tej sprawie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ha ha #1234271 | 164.127.*.* 1 lis 2013 20:05

  Wyniki kontroli to by były u biednego z kiosku ruchu,tam wyniki beda lepsze nixli przed kontrolą i do ukarania moga trafić sąsiedzi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. uruguay #1233002 | 37.109.*.* 31 paź 2013 09:48

  sprawa celowo wyciszona czy nie ma żadnych wyników z tej kontroli?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (150)