Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Piłka nożna. „Boruciarze” wracają na boisko

2013-07-20 12:00:00 (ost. akt: 2013-07-19 08:56:41)
Boruta rozpoczęła przygotowania

Boruta rozpoczęła przygotowania

Podziel się:

Wczoraj, we wtorek 16 lipca, odbył się pierwszy trening w letnim okresie przygotowawczym w zespole Boruty Kuczbork. „Boruciarze” dzień później niż dwa pozostałe zespoły z powiatu żuromińskiego zaczęli przygotowywać się do sezonu. Latem rozegrają, co najmniej pięć spotkań kontrolnych.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Pierwsze zajęcia po wakacyjnych urlopach szkoleniowiec Boruty Kuczbork Mariusz Kołakowski zarządził w dniu wczorajszym. We wtorek, 16 lipca, trening piłkarze poświęcili m.in. na sprawy organizacyjne. W planach szkoleniowca jest rozegranie przynajmniej pięciu spotkań sparingowych przez „Boruciarzy” w letnim okresie przygotowawczym.
- Możliwe jest także szóste spotkanie tuż przed rozpoczęciem zmagań ligowych, ale to wyjaśni się dopiero w trakcie przygotowań. Rywal tuż przed samą ligą nie będzie jednak z górnej półki – mówi o swoich planach trener zespołu Mariusz Kołakowski.
Pierwsze spotkanie sparingowe zespół z Kuczborka rozegra już w sobotę, a rywalem Boruty będzie zespół z płockiej Ligi Okręgowej – Skrwa Łukomie. Później podopieczni Kołakowskiego rywalizować będą ze Startem Nidzica, który występuje w czwartej lidze warmińsko-mazurskiej, Polonią Iłowo – spadkowiczem z IV ligi oraz GKS Lipowiec i ligowym rywalem Wieczfnianką Wieczfnia.

Sprawy kadrowe
„Boruciarze” jak na razie do sprawy transferów podchodzą spokojnie. W klubie nikt nie przewiduje rewolucji w składzie. Zmiany, jeśli zajdą w kadrze zespołu będą jedynie kosmetyczne. Szkoleniowiec nie ukrywa, że chciałby wzmocnić siłę rażenia zespołu. Liczy, że do jego zespołu dołączą nowe twarze.
- Na chwilę obecną stan kadrowy wygląda tak samo jak w minionym sezonie – mówi trener Kołakowski. Przed sezonem będziemy jeszcze poszukiwać wzmocnień. Chcieliśmy pozyskać napastnika, prowadziliśmy już nawet pierwsze rozmowy, ale zawodnicy ci zdecydowali się pozostać w swoich obecnych zespołach. Będziemy dalej szukać. Liczymy, że uda nam się sprowadzić zawodnika lub też zawodników, którzy będą decydować o naszej sile w nowym sezonie – tłumaczy szkoleniowiec.
Okres przygotowawczy Boruta rozpocznie, więc bez nowych zawodników.

Plan spotkań kontrolnych:
20.07 – Skrwa Łukomie
24.07 – Start Nidzica
27.07 – Polonia Iłowo
31.07 – GKS Lipowiec
03.08 – Wieczfnianka Wieczfnia

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB