Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Żuromin. Nie będzie „okna życia” w szpitalu

2013-07-25 08:41:58 (ost. akt: 2013-07-25 08:46:35)

Podziel się:

Zarząd Powiatu Żuromińskiego na posiedzeniu 4 lipca przyjął stanowisko w sprawie uruchomienia „okna życia” w żuromińskim szpitalu. Uznał, że to jest dobra inicjatywa ale nie jedyna. Prościej kobietom jest zostawić dziecko w szpitalu na oddziale noworodkowym.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl
Wniosek o rozważenie możliwości uruchomienia przy żuromińskim szpitalu „okna życia” złożyło w Starostwie stowarzyszenie WZU. „Okno życia” jest bezpiecznym miejscem w którym matki mają możliwość zostawić niechcianego noworodka. Zdaniem Zarządu Powiatu „okno życia” to dobra inicjatywa ale nie jedyna z możliwych. Prostsze jest zostawienie dziecka na oddziale noworodkowym szpitala, co w Żurominie zdarzało się niejednokrotnie. Ponadto zdaniem Zarządu, szpitalnie jest dobrym miejscem na funkcjonowanie „okna życia”, ze względu na monitoring znajdujący się od strony frontowej szpitala. Obecność kamer nie pozwoliłaby na anonimowe i dyskretne pozostawienie dziecka. Dyrektor szpitala jednak deklaruje włączenie się do współpracy z organizacją społeczną, która zajęła by się uruchomieniem „okna”. Owa współpraca polegałaby na przyjęciu na oddział noworodkowy szpitala, dziecka pozostawionego w „oknie życia”. Zarząd Powiatu najprawdopodobniej będzie szukał organizacji pozarządowej która zajmie się zorganizowaniem i uruchomieniem „okna życia” na terenie powiatu żuromińskiego.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. okno #1152644 | 188.33.*.* 25 lip 2013 19:00

    Okno życia powinno być,ilu jest głodnych a ilu spragnionych,powinni dostawać ciepło strawe w oknie życia i 10 zł na drugie śniadanie a wszystko powinien sponsorować mój kochany kościół katolicki.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz