Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Żuromin. Asfaltowi oszuści grasują w mieście

2013-07-26 08:31:29 (ost. akt: 2013-07-26 08:34:50)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Podziel się:

Oferowali wykonanie asfaltu po konkurencyjnych cenach, brali zaliczkę, a później znikali bez śladu. Tak działali na terenie całego kraju asfaltowi oszuści. Dotarli oni również do Żuromina. W co najmniej dwóch żuromińskich firmach pojawili się naciągacze oferujący usługę położenia asfaltu przed zakładem. W obu przypadkach szefowie firm nabrać się nie dali i zrezygnowali z usługi.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Najprawdopodobniej do Żuromina dotarła grupa oszustów handlujących asfaltem. Jak donoszą ogólnopolskie media wiele osób zostało już oszukanych. Sytuacja zawsze wygląda tak samo. Naciągacze oferują położenie asfaltu na placu przed zakładem w konkurencyjnych cenach. Wyjaśniają, że to pozostałości po większej inwestycji. Zawsze towarzyszy im charakterystyczny akcent. Cena usługi jest atrakcyjna, co sprawia, że dochodzi do transakcji. Po kilku tygodniach asfalt pęka. Okazuje się, że to zwykły bubel, a po oszukańczej firmie i jej przedstawicielach nie ma śladu.

Naciągacze w Żurominie
Wygląda na to, że szajka oszustów dotarła również do Żuromina. Co najmniej w dwóch żuromińskich firmach pojawili się przedstawiciele proponujący wylanie asfaltu przed zakładami. Sytuacja ta miała miejsce w połowie lipca. Okoliczności były łudząco podobne do tych opisywanych w ogólnopolskich mediach. Przedstawiciel oszukańczej szajki pojawił się w firmie LDM i Tomic. Jego akcent sugerował, że jest obcokrajowcem. W firmie LDM podał się za Szkota. Podobna sytuacja miała miejsce w firmie Tomic. Mężczyzna proponował wylanie asfaltem placu przed zakładami. W obu przypadkach szefowie firm nie skorzystali z propozycji.
- Skontaktowała się ze mną osoba mówiąca po angielsku, mężczyzna twierdził, że kładli gdzieś asfalt i trochę im zostało – mówi dyrektor firmy LDM Mariusz Stańczak. Zaproponował on, że może go położyć przed naszą firmą. Wyjaśniłem, że budynek i plac przed nim nie jest naszą własnością, odwrócił się i bez słowa pożegnania poszedł – dodaje Stańczak.
Dyrektor firmy LDM i prezes Tomicu Karol Wypych przyznają, że nie podejrzewali oszustwa.
- Nie spodziewałem się, że to może być oszustwo – mówi prezes Tomicu.
Prezesi żuromińskich firm nie skorzystali z propozycji z innych powodów. Do oszustwa nie doszło.

Na policję nikt się nie zgłosił
Czy ktoś skorzystał z propozycji oszukańczej firmy próbującej działać na naszym terenie nie wiemy. Pewne jest, że nikt powyższej sprawy nie zgłosił w Komendzie Powiatowej Policji w Żurominie. Nie zrobili też tego ani dyrektor LDM Mariusz Stańczak, ani prezes firmy Tomic Karol Wypych. Rzecznik prasowy żuromińskiej policji sierżant sztabowy Tomasz Wnuk poinformował nas, że nie odnotowano żadnego zgłoszenia oszustwa.
- Nie zajmujemy się tą sprawą. Żadne zgłoszenie do nas nie dotarło – mówił oficer prasowy.
Jeśli jednak są firmy lub osoby prywatne, które skorzystały z niezwykle atrakcyjnej oferty bandy asfaltowych oszustów to wkrótce możemy się spodziewać pierwszych wniosków na policję. Wszak asfaltowy bubel długo nie wytrwa.


Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. 001 #1155399 | 178.180.*.* 29 lip 2013 09:03

  Kumam,(jeszcze przed otwarciem autostrady-cmentarz-prawieFranciszkowo) jakby co to wiadomo do kogo można miec pretensje.Wyjaśnienie-po pierwsze projekt który został zrobiony tak aby wywijac floresy żeby się dostac na rondo,a po drugie no piękne trzy dwubieżne drogi ekspresowe ,no,no i juz wiadomo kto jest temu winny------ASFALTOWI OSZUŚCI.(to tak jakby się Struzik na otwarciu zapytał naszego GOSPODARZUNIUNIA po kiego groma te trzy drogi.Qrwa kabaret to pikuś PAN PIKUŚ -tylko JA SIĘ QRWA PYTAM DLACZEGO ZA MOJE PIENIĄDZE

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ∫∫∫dxdydz #1153720 | 89.74.*.* 26 lip 2013 21:57

  Artykul do bani bo o ni czym!!! Drugi FAKT!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. banda #1153132 | 188.33.*.* 26 lip 2013 11:09

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. A kto rządzi Polską???