Poniedziałek, 28 maja 2018. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Strefa medalowa była blisko

2013-08-03 12:01:00 (ost. akt: 2013-08-02 12:48:17)
Szósty zespół w Polsce – MKS Wkra Żuromin

Szósty zespół w Polsce – MKS Wkra Żuromin

Autor zdjęcia: fot. archiwum prywatne

Podziel się:

Miejski Klub Sportowy Wkra Żuromin zajął szóste miejsce w ogólnopolskim turnieju „Mała Piłkarska Kadra Czeka” w Opolu. Podopiecznym Roberta Piotrowskiego zabrakło niewiele, by włączyć się do walki o medale. Sponsorami wyjazdu piłkarzy Wkry Żuromin były firmy Auto-Team oraz Paliwex.

inał ogólnopolski turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka w Opolu zgromadził czternaście najlepszych zespołów (dwa zespoły nie przyjechały) w kraju. Mistrzowie swoich województw podzieleni zostali na dwie siedmiozespołowe grupy. Dwie najlepsze drużyny z każdej grup awansowały do strefy medalowej, a pozostałe drużyny z dalszych miejsc rywalizowały niższe lokaty.
Wkra Żuromin, która w Opolu stawiła się dzień przed turniejem rywalizować musiała z zespołami Polonii Środa Śląska, Jedynki Opoczno, Strzelca Budzów, Dobrzeń Wielki oraz LZS Drewnica. Niestety początek rywalizacji nie był dobry dla zespołu Roberta Piotrowskiego. Tylko jeden punkt w dwóch spotkaniach nie predysponował Wkry do walki o czołowe lokaty.
- Słaby początek turnieju postawił nas pod ścianą – tłumaczy szkoleniowiec zespołu Robert Piotrowski. - Musieliśmy wygrywać kolejne swoje spotkania i liczyć na potknięcia rywali, jeśli chcieliśmy awansować – dodawał.
Wkra Żuromin swoje zadania zaczęła wypełniać od trzeciego meczu. Młodzi piłkarze rozpoczęli zwycięski marsz. Trzy kolejne spotkania żurominianie zwyciężyli, w jednym podzielili się punktami. Niestety to nie wystarczyło na zajęcie choćby drugiego miejsca w grupie.
- Do awansu zabrakło nam jednego punktu. Szkoda, bo strefa medalowa była w naszym zasięgu. W zremisowanym spotkaniu czy też tym przegranym wcale nie byliśmy gorsi od naszych rywali. Zabrakło nam szczęścia – informuje Piotrowski.
Trzecie miejsce w grupie uprawniało do gry o piątą lokatę. Wyrównany pojedynek pomiędzy Wkrą, a Promieniem Mońki sprawił, że o wszystkim zdecydowały rzuty karne. Te lepiej wykonywali gracze z Podlasia.
Wkra Żuromin w finale centralnym ogólnopolskiego turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka w Opolu zajęła szóste miejsce.

Opinia trenera
Robert Piotrowski

W całym turnieju rozegraliśmy siedem spotkań. Trzy mecze wygraliśmy, trzy zremisowaliśmy i tylko jeden zakończył się naszą porażką. Cały turniej oceniam pozytywnie. Przy odrobinie szczęścia i skuteczności jestem przekonany, że medal, a nawet finał byłby w naszym zasięgu. Zebrane doświadczenie w tym turnieju będzie procentować. Chciałbym pochwalić chłopaków, że mimo stresu i tego, że był to ich pierwszy taki turniej pokazali, że są w stanie walczyć o strefę medalową. Przykład Opoczna, z którym wygraliśmy w grupie, a potem ten zespół zajął drugie miejsce w turnieju pokazuje, że rywalizacja była wyrównana. To, co chłopcy zrobili w tym roku (awans do ligi mazowieckiej, finał centralny Mała Piłkarska Kadra Czeka), przerosło moje oczekiwania. Chciałbym podziękować sponsorom naszego wyjazdu – firmie Paliwex oraz firmie Auto-Team, a także zarządowi klubu.

Wkra Żuromin: Miłosz Ruta, Jakub Kaźmierski, Bartosz Ogrodowczyk, Adrian Wiśniewski, Patryk Watkowski, Patryk Kacprzykowski, Mikołaj Mańka, Kacper Szeluga, Bartosz Oleksiak, Mateusz Dudek
Trener: Robert Piotrowski

Wyniki:
UKS Strzelce Krajeńskie – Dobrzeń Wielki 1:4
LZS Drewnica – Jedynka Opoczno 0:5
Strzelec Budzów – Polonia Środa Śląska 6:5
Jedynka Opoczno – Strzelec Budzów 0:5
Dobrzeń Wielki – LZS Drewnica 4:0
Wkra Żuromin – UKS Strzelce Krajeńskie 2:3
Wkra Żuromin – LZS Drewnica 2:2
Strzelec Budzów – Dobrzeń Wielki 3:3
Polonia Środa Śląska – Jedynka Opoczno 2:3
Dobrzeń Wielki – Polonia Środa Śląska 2:2
Wkra Żuromin – Strzelec Budzów 1:1
UKS Strzelce Krajeńskie – LZS Drewnica 2:0
Strzelec Budzów – UKS Strzelce Krajeńskie 3:0
Wkra Żuromin – Polonia Środa Śląska 5:1
Jedynka Opoczno – Dobrzeń Wielki 1:0
Wkra Żuromin – Jedynka Opoczno 3:1
UKS Strzelce Krajeńskie – Polonia Środa Śląska 2:0
LZS Drewnica – Strzelec Budzów 1:4
Polonia Środa Śląska – LZS Drewnica 5:3
UKS Strzelce Krajeńskie – Jedynka Opoczno 0:6
Wkra Żuromin – Dobrzeń Wielki 1:0

O III miejsce
Dankowice – Strzelec Budzów 2:1

Finał
Gryf Kamień Pomorski – Jedynka Opoczno 3:3 k. 6:5

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB