środa, 20 marca 2019. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

Zuchwała kradzież w biały dzień

2013-08-03 12:02:00 (ost. akt: 2013-08-02 12:51:29)
Dom, w którym mieszka 80- letnia chromakowianka stoi na uboczu wsi

Dom, w którym mieszka 80- letnia chromakowianka stoi na uboczu wsi

Autor zdjęcia: fot. ae

Podziel się:

Dwie Romki weszły do domu 80 – letniej staruszki. Jedna odwróciła uwagę starszej kobiety, druga myszkowała w mieszkaniu. Znalazła kopertę z oszczędnościami na wymianę dachu – 30 tysięcy złotych. Ukradły wszystko i oddaliły się w nieznanym kierunku.

Do zuchwałej kradzieży doszło w niedzielę o godzinie 13:30. Dwie kobiety identyfikowane jako Romki weszły do mieszkania 80 – letniej mieszkanki Chromakowa. Kobiety bezwzględnie wykorzystały bezbronność staruszki. Ukradły 30 tysięcy złotych i uciekły białym samochodem.

Napad na staruszkę

Złodziejki wykorzystały moment, kiedy w domu nie było syna 80-latki. Podeszły do łóżka ofiary. Jedna rozłożyła przed nią kotarę, czy też parawan, oferując jego sprzedaż. Tym samym zasłoniła drugą kobietę, która w tym czasie przeszukiwała mieszkanie. Cyganka znalazła kopertę z pieniędzmi – były to oszczędności gromadzone na wymianę dachu – 30 tysięcy złotych.
Kobiety pospiesznie się oddaliły do zaparkowanego przed domem samochodu. Był on, jak mówiła poszkodowana, koloru białego.
Staruszka, kiedy zorientowała się, że została okradziona, powiadomiła o zajściu swojego syna. Ten zadzwonił po policję.

Kobieta jest w złym stanie psychicznym

W Chromakowie na posesji zastaliśmy syna 80-latki. Skromny szczupły mężczyzna. Była godzina 19 – mężczyzna przyjechał z pola ciągnikiem.
- Trudno mi rozmawiać o tym wydarzeniu. Poza tym czeka mnie jeszcze „oprządek”. Dużo pracy – unikał rozmowy mężczyzna.
Tłumaczył też, że matka jest załamana, że jest w złym stanie psychicznym i że jest jej ciężko.
Nic dziwnego. Stałą się ofiarą bezwzględnej kradzieży.

Nie wpuszczajcie obcych

- Nie wpuszczajcie obcych do domu – apeluje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żurominie sierżant sztabowy Tomasz Wnuk.
Wnuk zwraca też uwagę, żeby o podobnych wydarzeniach jak najszybciej informować policję.
- Pierwsze minuty są najważniejsze – mówi – Wtedy mamy największe szanse ująć sprawcę – Później jest już o wiele trudniej.

Niestety przypadek z Chromakowa to nie pierwsze tego typu zdarzenie w naszym powiecie. Przed rokiem (w październiku 2012) informowaliśmy o podobnych zdarzeniach w Kozielsku i Chamsku. Wtedy również napadnięto na starsze kobiety, które mieszkały na uboczu wsi i były w domu same. Sprawców nie ujęto.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Polak #1160659 | 188.33.*.* 3 sie 2013 17:13

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Cyganie,złodzieje,żydzi złodzieje,islamiści żyją na socjalu tez złodzieje,pracownicy Watykanu tez wyciągają forsę by godnie żyć jako dobrze wykształceni ludzie.rządzący sprzedają Polskę,biedota pije,patologia.Ico????