Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Żuromin. Nie wiadomo co dalej z Football Academy

2013-08-06 09:21:22 (ost. akt: 2013-08-06 09:27:37)
7 marca dzieci nie zostały wpuszczone na zajęcia piłkarskie w hali. Do tej pory nie wiadomo czy słusznie czy nie

7 marca dzieci nie zostały wpuszczone na zajęcia piłkarskie w hali. Do tej pory nie wiadomo czy słusznie czy nie

Podziel się:

Nie rozstrzygnęła się sprawa dotycząca szkółki piłkarskiej Football Academy. Starostwo Powiatowe nie otrzymało jeszcze odpowiedzi z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych dotyczącej możliwości prowadzenia zajęć piłkarskich w hali sportowej przy LO w Żurominie.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Szkółka Piłkarska Fotbool Academy prowadziła zajęcia dla dzieci w hali sportowej przy LO w Żurominie przez kilka miesięcy. W marcu uczestnicy nie zostali wpuszczeni na zajęcia. Nie mogły być one dalej prowadzone na terenie hali, ponieważ za treningi były pobierane opłaty. Budowa hali sportowej została dofinansowana przez Unię Europejską i dlatego nie może przynosić dochodu.
- Nie może zarabiać na niej ani Powiat Żuromiński, ani inne podmioty, którym udostępniana jest hala – wyjaśnił wówczas starosta Janusz Welenc.
Sprawa budziła jednak wiele kontrowersji. Zdaniem menagera żuromińskiego oddziału szkółki piłkarskiej Piotra Retkowskiego pieniądze, które płacą rodzice szkółce, są przeznaczane na sprzęt sportowy dla dzieci, wyjazdy na mecze, ubezpieczenie uczestników i opłacenie trenerów. On sam nie zarabia nic na prowadzeniu szkółki. Nie zrozumiałe jest więc, dlaczego w hali nie można prowadzić treningów.

Pisma do Ministerstwa bez odpowiedzi

O opinie w tej sprawie zostało poproszone Ministerstwo Rozwoju Regionalnego – Departament Koordynacji Wdrażania Funduszy Unii Europejskiej, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego – Departament Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich i Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.
To one mają rozstrzygnąć, czy zajęcia mogą się odbywać w hali czy nie. W pismach Starostwo przedstawiło sporną sytuację i dołączyło dokumentację szkółki piłkarskiej. Zapytano m.in. również czy hala może być udostępniana odpłatnie organizatorom imprez zbiorowych, czy można użyczać halę nieodpłatnie osobom, które będą tam prowadzić odpłatne zajęcia. Odpowiedzi jednak do tej pory Starostwo nie otrzymało od żadnej z instytucji.
- Po tym jak termin przyzwoitości minął, zaleciłem ponowne wysłanie pism – mówi starosta Janusz Welenc.
Ponowne pisma zostały wysłane 20 czerwca.
W dalszym ciągu więc nie wiadomo czy zajęcia mogą się odbywać w hali czy nie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB