Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Żuromin. Dyrektor zajął się skargą

2013-08-12 08:51:09 (ost. akt: 2013-08-12 08:58:37)
Przewodniczący odczytał pismo od dyrektora. Z pisma jednak niewiele wynika

Przewodniczący odczytał pismo od dyrektora. Z pisma jednak niewiele wynika

Podziel się:

Przewodniczący Rady Powiatu otrzymał wyjaśnienia dyrektora szpitala w sprawie skargi na żuromińskich chirurgów. Z pisma nie wynika jednak, jakie jest ostateczne rozstrzygnięcie skargi.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

O skardze na żuromińskich lekarzy pisaliśmy już w Kurierze. Sprawa dotyczy pani Aliny z Będzymina , która z poparzeniami ciała trafiła do szpitala w Żurominie. Po dwóch tygodniach pobytu na oddziale chirurgicznym lekarz uznał, że stan pacjentki jest na tyle dobry, że wypisał ją do domu. W domu stan pacjentki jednak się pogarszał. Gorączkowała, a rany na poparzonych nogach się nie goiły. Rodzina kobiety prosiła o ponowne przyjęcie jej do szpitala. Tak jednak się nie stało. Kobieta w konsekwencji trafiła do szpitala w Sierpcu. Tam leczono ją kilka tygodni i stan jej określono jako bardzo poważny. Skarga najpierw trafiła do Rady Powiatu. Na wniosek Komisji Rewizyjnej radni skargę przekazali do rozpatrzenia dyrektorowi szpitala, uzasadniając, że zdarzenie dotyczy pracowników, a w takich przypadkach powinien skargę rozpatrzeć przełożony.
Wyjaśnienie dyrektora
Na sesji Rady Powiatu 5 sierpnia, Przewodniczący Jerzy Rzymowski zapoznał radnych z pismem od dyrektora szpitala Zbigniewa Białczaka dotyczącym skargi. Dyrektor w nim informuje, że w sprawie zostało przeprowadzone postępowanie wyjaśniające. Obaj chirurdzy, którzy zajmowali się pacjentką złożyli wyjaśnienia na piśmie. Dyrektor wyjaśnia, że „w każdym procesie leczniczym zdarzają się powikłania” i że u pacjentki „niepokój i zażenowanie wzbudził należyty brak empatii i współczucia dla osoby chorej ze strony lekarzy”. Podobne pismo otrzymała również skarżąca. Z pisma jednak nie wynika jasno, czy skarga została uznana za bezzasadną, czy zasadną i czy wspomniani lekarze zostali ukarani.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. swoj #1169260 | 83.9.*.* 12 sie 2013 16:37

  A teraz chirurgom.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. xXx #1168844 | 83.31.*.* 12 sie 2013 09:26

   rączka rączkę myje - jeszcze większą nagrodę proponuje

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz