Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Krzeczanowo. Widłami ranił policjanta. Padły strzały

2013-08-16 08:50:09 (ost. akt: 2013-08-16 08:53:11)
Mężczyźni jeszcze wczoraj przebywali w policyjnym areszcie

Mężczyźni jeszcze wczoraj przebywali w policyjnym areszcie

Podziel się:

Dwóch mężczyzn widłami i stalową rurką zaatakowało interweniujący patrol policji. W trakcie interwencji padły strzały. Napastnicy zostali obezwładnieni, a jeden z policjantów trafił do szpitala z ranami kłutymi od wideł.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Do zdarzenia doszło w miejscowości Krzeczanowo w gminie Siemiątkowo w poniedziałek o godzinie 19:13. Podczas interwencji policjantów z Bieżunia doszło do szamotaniny. Napastnicy użyli wideł i metalowej rurki, policjanci oddali strzały z ostrej broni.

Incydent w miejscu publicznym
Do Krzeczanowa patrol policji wezwała kobieta. To wobec niej dwóch mężczyzn 29 –latek z Siemiątkowa - Rogal i 59 – latek z Krzeczanowa miało zachowywać się agresywnie. Mężczyźni według ustaleń policji wypisywali również obraźliwe hasła pod adresem kobiety sprayem na miejscowym przystanku.
- Jechaliśmy na zwykłą interwencję, jakich zdarza się wiele– mówił nam jeden z poszkodowanych policjantów.
Policjanci nawet nie spodziewali się, że będą musieli używać broni.

Agresor z widłami
Na miejscu okazało się, że agresywni mężczyźni już udali się na własną posesję. Policjanci poszli za nimi, pełniąc swoje obowiązki. Tam zostali potraktowani, jak relacjonuje policja, stekiem wyzwisk. Mężczyźni (obaj byli pod wpływem alkoholu 59 – latek miał 0,7 promila a 29 – latek 1,16 promila), jak wynika z raportu policji, zachowali się agresywnie wobec umundurowanych funkcjonariuszy. W pewnym momencie zaczęli atakować funkcjonariuszy widłami i stalową rurką. Doszło do szamotaniny. Policjanci zaczęli strzelać.

Napastnicy cali, policjanci w szpitalu
Policja nie podaje, ile padło strzałów i który z policjantów strzelał. A może obaj. Strzały, jak dowiadujemy się od rzecznika, padły po ataku rozjuszonych mężczyzn na funkcjonariuszy.
- Śledztwo wymaga, żebyśmy nie ujawniali takich szczegółów – mówi rzecznik żuromińskiej KPP sierżant sztabowy Tomasz Wnuk.
Wiemy natomiast, że napastnikom nic się nie stało. Nie mają żadnych ran postrzałowych. Zupełnie odmiennie wygląda sytuacja z policjantami. Obaj feralnego dnia trafili do szpitala. Ich rany na szczęście są niewielkie. Jeden z nich ma rany kłute od wideł, drugi został uderzony w łokieć stalową rurką.
- Boli – ale mam nadzieję, że to nic poważnego – mówił nam jeden z poszkodowanych policjantów.
Obaj funkcjonariusze już wyszli ze szpitala.

Mężczyźni na dołku. Grozi im 10 lat

Obaj agresorzy zostali dowiezieni do policyjnego aresztu w Komisariacie Policji w Żurominie. Tam spędzili noc. We wtorek (13 sierpnia) trwały przesłuchania zarówno policjantów, jak i zatrzymanych.
Tego samego dnia zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie zapadnie decyzja o kwalifikacji prawnej czynu, jaki popełnili.
Prawdopodobnie będzie to przestępstwo opisane w art. 223 kodeksu karnego „przestępstwo czynnej napaści na funkcjonariusza policji”. Omawianego przestępstwa dopuszcza się ten, kto działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami lub używając broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu albo środka obezwładniającego, dopuszcza się czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. szperacz #1405458 | 31.174.*.* 28 maj 2014 19:09

  Powinni ich ubić jak sabaku a nie będą leżakować i żreć za darmo. Trochę mnie dziwi,że jednemu napastnikowi zmierzono poziom alkoholu do jednej dziesiątej a drugiemu do jednej setnej. To niesprawiedliwe.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. xxxx #1404189 | 80.50.*.* 27 maj 2014 11:02

  Brawo policjanci???A za co???Każda strona przedstawia to zdarzenie na swoją korzyść. A może żadnego ataku nie było???A policjanci zranili się samoczynnie podczas akcji???

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ankaanka #1175822 | 46.77.*.* 20 sie 2013 02:27

  Jak dla mnie te 10 lat bezwzględnie im się należy,ale nie tak,ze będą siedzieć i pierdzieć w stołki jedząc lepiej niż 80% Polaków.Za drogo byłoby też wynająć im ochronę,żeby pracowali przy publicznych robotach.Ale nie ma nic za darmo.W rogu dość dużego spacerniaka powinno im się zwalić kupę kamieni i niech noszą w przeciwległy róg.Niech się zmęczą,niech chociaż to będzie jakaś kara,bo w Polsce więzienie to nie żadna kara...

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. zły #1173848 | 31.19.*.* 17 sie 2013 14:35

  mam kolegie co był kiedyś odpowiedzialny za kogoś ktoś chciał wieść do syrji 6 litrów wódki to był już przemyt który pozbawiał wolności tam na 6 lat kolega wzioł na siebie połowe dziś właśnie wyszedł i proponuje w więzieniu stwożyć warunki takie jak tam mają za wiadro które było dziurawe napełnione wodą musiał nawet płacić nie wspominając o jedzeniu piciu czy czym kolwiek i wtedy tacy jak my by byli odciążeni kosztami nazwijmy to po imnieniu to SĄ WAKACJE a nie więzienie

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Pokręt #1173730 | 109.243.*.* 17 sie 2013 11:19

   Lobby mafijne stworzyło struktury prawne,które dają opiekę lekarską i inną swoim ludziom i przestępcom wszelkiej maści.Żyją oni na koszt pracujących w każdej sytuacji,i w czasie popełniania przestepstw i po aresztowaniu.Poszkodowani są pozbawieni opieki lekarskiej i środków do życia.I to jest fenomen zdobyczy praw człowieka.Ile jeszcze trzeba zmienić?To my jesteśmy za to odpowiedzialni,wybieramy swoich przedstawicieli a oni dalej pchają te zdobycze cywilizacji do przodu.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (13)