Czwartek, 19 kwietnia 2018. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Piłka nożna. Roszady u „Boruciarzy”

2013-08-17 12:00:00 (ost. akt: 2013-08-16 09:19:30)
Maciej Watkowski to największe wzmocnienie Boruty

Maciej Watkowski to największe wzmocnienie Boruty

Podziel się:

Dwóch zawodników odeszło, a w ich miejsce trafić ma trzech. W ostatnich dniach bardzo dużo dzieje się w zespole Mariusza Kołakowskiego. Kadra Boruty Kuczbork zmienia się w ostatnich dniach przed sezonem.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Letni okres przygotowawczy to nie tylko ciężka praca piłkarzy i trenerów podczas zajęć treningowych, ale także walka działaczy o nowych zawodników, którzy wzmocnią zespół. Ostatni tydzień przed ligą zawsze był pełen niespodzianek. W przypadku transferu Macieja Watkowskiego o niespodziance mówić nie można. O transferze spekulowano już od pół roku. Dodatkowo teraz Watkowski nie wznowił treningów w zespole żuromińskiej Wkry i to spotęgowało głosy o rzekomym przejściu do innego klubu. Ostatecznie pomocnik zmieni klub. W nowym sezonie występował będzie w Borucie Kuczbork. Nowy-stary pracodawca jest bardzo zadowolony z transferu Watkowskiego.
- To zawodnik, który sam może wpłynąć na losy spotkania – komplementuje szkoleniowiec Boruty Mariusz Kołakowski - Takiego właśnie zawodnika nam brakowało – dodaje.
Na tym jednak nie koniec. Zespół Boruty wzmocnił także Marcin Harzyński. Popularny „Harzyk” to wychowanek Mławianki Mława i to właśnie w tym zespole występował przez ostatni czas. Może on występować zarówno w linii defensywnej jak i w drugiej linii.
- Będziemy mieli z niego pożytek – mówi o tym transferze szkoleniowiec.
Trzecim zawodnikiem, który przed sezonem 2013/2014 ma reprezentować barwy „Boruciarzy”, będzie Łukasz Ossowski. Dwudziestodwuletni defensor wznowił swoją przygodę z piłką po kontuzji. Wcześniej z powodzeniem występował we Wkrze Żuromin, której jest wychowankiem.

Odeszło dwóch
Z zespołu Mariusza Kołakowskiego odeszło także dwóch zawodników. Marcin Reks związał się z Wkrą Bieżuń (o tym w innym miejscu), a treningów z Borutą nie podjął także Rafał Kieczmer. Zawodnik ten opuszcza zespół, ale jego strata nie będzie tak bardzo widoczna w poczynaniach „Boruciarzy”. Kieczmer w nowym sezonie ma reprezentować barwy Wieczfnianki Wieczfnia Kościelna.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB