Poniedziałek, 23 kwietnia 2018. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Żuromin. Inwestor musi uzupełnić raport

2013-08-20 12:57:56 (ost. akt: 2013-08-20 13:01:51)

Podziel się:

Protest mieszkańców Wiadrowa przeciwko budowie chlewni na terenie ich wsi daje pierwsze efekty. Inwestor musi uzupełnić raport oddziaływania na środowisko planowanej inwestycji. Dopiero wtedy będzie wiadomo czy obiekt powstanie czy nie.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl
O proteście mieszkańców Wiadrowa przeciwko budowie chlewni na terenie wsi pisaliśmy w Kurierze. Mieszkańcy swój sprzeciw przedstawili burmistrzowi Żuromina. Pod protestem podpisało się ponad sto mieszkańców. Nie podoba im się, że chlewnia ma powstać w sąsiedztwie ich domów. Ich zdaniem spowoduje to pogorszenie jakości ich życia i spadek wartości ich gospodarstw. Oprócz pisma wyrażającego sprzeciw budowie chlewni, do burmistrza trafiło pismo z uwagami i wnioskami do raportu o oddziaływaniu na środowisko obiektu. Zdaniem mieszkańców jest on zbyt ogólny i nie pozwala ocenić wpływu planowanej inwestycji na środowisko. Mieszkańcy oczekują od burmistrza podjęcie decyzji, która uniemożliwi budowę chlewni.

Raport do poprawki
Żuromiński magistrat nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie budowie chlewni we Wiadrowie. 31 lipca do inwestora, zgodnie z zaleceniami Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, zostało wysłane informacja, że musi uzupełnić raport o oddziaływaniu na środowisko swojej inwestycji. Dopiero po jego uzupełnieniu Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wyda postanowienie czy inwestycja będzie miała korzystny czy negatywny wpływ na środowisko. Na tej podstawie zostanie bądź nie zostanie wydana inwestorowi decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach. Dokument jest potrzebny do otrzymania pozwolenia na budowę.
O sprawie będziemy Czytelników informować.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zosia #1185741 | 79.189.*.* 30 sie 2013 19:50

    Wieprzki można mieć hodując je poza terenem zabudowanym...

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. He #1176643 | 109.243.*.* 20 sie 2013 22:11

    CHlewnie musimy budować by mieć wieprzki,barany hodują się same.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz