Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Kino zaprasza - Sugar man

2013-08-23 09:02:27 (ost. akt: 2013-08-23 09:14:34)

Podziel się:

W najbliższy weekend w żuromińskim kinie będzie można obejrzeć świetny film dokumentalny, który w tym roku otrzymał Oscara w swojej kategorii. „Sugar Man”, bo o tym filmie mowa, jest opowieścią o niezwykle utalentowanym muzyku, Sixto Rodriguezie.

Działalność muzyczna Rodrigueza przypada na lata 60. i 70. XX wieku i niestety, w USA przechodzi bez jakiegokolwiek echa. Jednak pamięć o nim nie ustała. Przez dwadzieścia lat dziennikarze muzyczni z RPA szukali swojego idola i nie mogli go odnaleźć. O muzyku nie było żadnych informacji.
Film składa się z trzech części. Pierwsza część jest odpowiedzią na pytanie, dlaczego ten dokument w ogóle powstał, skąd tak duże zainteresowanie dziennikarzy nieznanym muzykiem. Część druga jest poszukiwaniem jakichkolwiek informacji o Rodriguezie. W tej części pojawiają się wywiady z osobami, które mogły go znać. W trzeciej części twórcy filmu odpowiadają na pytanie, czy Rodriguez żyje, czy nie.
„Sugar Man” to film, który z pewnością zasługuje na nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej. Jest to zarówno smutny i wzruszający dokument, ale też niezwykle podbudowujący. W filmie wyraźnie widać przesłanie, że zawsze należy mieć pasję i nie można się nigdy poddawać. as

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB