Czwartek, 8 grudnia 2016. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Dąbrowa. Odpowiedź burmistrza w sprawie uciążliwej drogi

2013-08-29 09:02:16 (ost. akt: 2013-08-29 09:04:32)
Chmury pyłu unoszą się za przejeżdżającym samochodem

Chmury pyłu unoszą się za przejeżdżającym samochodem

Podziel się:

„Tumany kurzu wdzierają się do mieszkań” – pisaliśmy w lipcu w jednym z naszych artykułów. Rzeczywiście sytuacja mieszkańców Dąbrowy była niewesoła. Przez jedną z dróg gruntowych przejeżdżają z dość dużą częstotliwością samochody z pobliskiej żwirowni. Droga z kolei pokryta jest dziwnym szarym pyłem. Po każdym takim przejeździe unosi się chmura pyłu, która potem wdziera się do mieszkań. Interweniowaliśmy. Okazuje się, że odpowiednie władze już zajmują się sprawą.

Angelika Szczechowicz
a.szczechowicz@kurierzurominski.pl

Na początku sierpnia ukazał się artykuł „Tumany kurzu wdzierają się do mieszkań”, w którym poruszony został problem mieszkańców Dąbrowy z drogą polną, po której jeżdżą ciężkie samochody. Problem jest o tyle poważny, że utrudnia mieszkańcom codzienne życie. Każdego dnia po polnej drodze przejeżdża kilkanaście ciężkich samochodów, które zostawiają chmury pyłu i kurzu. Samochody kursują do znajdujących się w pobliżu ferm kurzych i żwirowni w Osówce. Problem z polną droga pojawił się około rok temu, kiedy został nawieziony na nią szary pył. Miało to służyć wyrównaniu drogi, jednak nikt nie przewidział tego, jak bardzo utrudni to życie ludziom mieszkającym w pobliżu.
Interweniowaliśmy w tej sprawie u burmistrza gminy i miasta Żuromin Zbigniewa Noska. Poprosiliśmy o komentarz. W odpowiedzi na nasze pytanie otrzymaliśmy krótką informację, że droga w Dąbrowie jest drogą gminną gruntową, a utrzymanie dróg gminnych gruntowych zależy od poszczególnych sołectw. Każde sołectwo otrzymuje z budżetu gminy pieniądze w ramach funduszu sołeckiego i decyduje, na jaki cel zostaną one przeznaczone.
W bieżącym roku sołectwo Dąbrowa uchwaliło na zebraniu wiejskim, że uciążliwa polna droga zostanie naprawiona. Z funduszu sołeckiego zostanie przeznaczone 6000 zł na zakup kruszywa na drogi gminne i 2100 zł na usługę równiarką.
Sołtys Dąbrowy Mariusz Sękowski potwierdził nam te informację.
Być może już niedługo zniknie problem mieszkańców wsi.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. masza #1185178 | 77.114.*.* 30 sie 2013 09:22

    przypominam że już koniec sierpnia,a o ile mi wiadomo napisaliscie na łamach kuriera,iż obwodnica zostanie otwarta w sierpniu,prosze o dokładny termin

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Znajomy #1184241 | 5.184.*.* 29 sie 2013 13:55

    Takimi głupotami sie zamjuecie zamiast napisać o max parkecie że od wrzesnia wiszą zaległości za wypłaty, firmy nie ma upadłosci nie ugłosili czują się bezkarnie a nam wiszą po 8 tys zł

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)