Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Ruda. Dzikie składowisko śmieci przy rzece

2013-08-30 12:00:00 (ost. akt: 2013-08-29 11:15:18)
Dzikie wysypisko w Rudzie

Dzikie wysypisko w Rudzie

Podziel się:

W miejscowości Ruda (gm. Lubowidz) mieszkańcy wyrzucają odpady tuż przy rzece. Problem zgłosił do nas jeden z mieszkańców Rudy. Takie praktyki mogą mieć katastrofalny wpływ na środowisko. Mało tego jeden z mieszkańców, którego spotkaliśmy na miejscu twierdził, że na wyrzucanie śmieci mają pozwolenie wójta. Wójt Krzysztof Ziółkowski dementuje.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

- W Rudzie mieszkańcy wyrzucają śmieci tuż przy rzece – alarmuje jeden z naszych Czytelników – Podczas deszczu wszystkie nieczystości i pozostałości po nich lądują w korycie Wkry – mówi mężczyzna.

Sprawą zajęliśmy się natychmiast. Pojechaliśmy na miejsce i sprawdziliśmy. Rzeczywiście. Tuż przy rzece w środku wsi Ruda w gminie Lubowidz znajduje się dzikie wysypisko śmieci. Okoliczni mieszkańcy wyrzucają tam wszystkie swoje odpady. Na miejscu spotkaliśmy jednego z mieszkańców, który twierdzi, że to wójt nakazał im wyrzucać w to miejsce odpady by zapełnić wyrobisko, a w tym miejscu urząd zaplanował inwestycję.
- Wójt kazał tutaj wyrzucać śmieci, a później w tym samym miejscu ma wybudować plac zabaw – twierdzi mieszkaniec Rudy.

Zdziwieni taką informacją o komentarz poprosiliśmy włodarza gminy Lubowidz wójta Krzysztofa Ziółkowskiego.

- To nieprawda. Nigdy niczego takiego nie mówiłem. Nie kazałem wyrzucać śmieci w to miejsce mieszkańcom – mówi Krzysztof Ziółkowski - Miejsce śmieci jest gdzie indziej Postaram się niezwłocznie zająć się tą sprawą – dodaje wójt.

Z ciekawością będziemy przyglądać się tej sprawie. O dalszych losach dzikiego składowiska odpadów będziemy informować naszych Czytelników.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xxx #1187572 | 37.128.*.* 2 wrz 2013 12:10

  Takie wysypiska śmieci są niemal w każdej miejscowości, tylko nikt nie chce tego widzieć i nie powiadamia tych, co potrzeba.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pokręt #1185779 | 31.174.*.* 30 sie 2013 20:37

  Smieci były w lasach przed- i po ustawie.Problem jest w tym,że płacac za cztery osoby mam jeden pojemnik 120 litrów podobnie jak sąsiadka,co mąż jej w średnim wieku zmarł z "luksusów pożycia katolickiego" a Bóg nie obdarzył ich należnym potomstwem

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Obserwator #1185389 | 95.48.*.* 30 sie 2013 13:09

  I to jest właśnie skutek złego wprowadzenia ustawy śmieciowej. Zamiast magazynować śmieci przez miesiąc łatwiej jest je wywieść do lasu.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz