Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Kolejna kradzież w biały dzień. Znowu Romowie?

2013-08-30 12:00:00 (ost. akt: 2013-08-29 11:44:32)
Policja nie ujęła jeszcze sprawców kradzieży. Trwają czynności śledcze

Policja nie ujęła jeszcze sprawców kradzieży. Trwają czynności śledcze

Podziel się:

Złodzieje grasują w naszym powiecie. Prawdopodobnie są to Romowie. Przemieszczają się oni samochodem ze wsi do wsi i szukają odpowiedniej okazji do kradzieży. W lipcu okradli mieszkankę Chromakowa. Zginęło 30 tysięcy złotych. W sobotę z domu w Sadłowie wynieśli 3,5 tysiąca

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

3,5 tysiąca złotych zginęło z mieszkania w Sadłowie. Do kradzieży doszło 24 sierpnia około godziny 15:45. Pod nieobecność domowników dwie osoby weszły przez okno do domu. Przeszukały pomieszczenia. Łupem ich padły pieniądze.
Świadkowie jako sprawców zdarzenia wskazują obywateli narodowości romskiej. Policja nie potwierdza tych doniesień.

Domy na obrzeżach
W odstępstwie zaledwie dwóch tygodni mieliśmy sygnały o dwóch kradzieżach i jednej próbie kradzieży (policja tego ostatniego przypadku nie potwierdziła).
We wszystkich przypadkach sprawcami byli Romowie. Metoda wydaje się ta sama. Złodzieje obserwują dom, który znajduje się na obrzeżach wsi. Kiedy wydaje im się, że w domu już nikogo nie ma, wjeżdżają na posesję, wchodzą do niego i szukają przede wszystkim pieniędzy. Potem pospiesznie z łupem odjeżdżają.
Dwa razy złodzieje byli w Chromakowie. Za pierwszym razem udało im się ukraść 30 tysięcy złotych (w domu była staruszka, która widziała dwie kobiety narodowości romskiej), za drugim razem również w Chromakowie kradzież się nie udała (o zdarzeniu dostaliśmy sygnały od Czytelników, ale nie mamy potwierdzenia z policji). Najświeższy przypadek dotyczy Sadłowa, gdzie łupem padło 3,5 tysiąca złotych. Taka sama kradzież w zeszłym roku miała miejsce w Kozielsku. Wtedy sprawcy na dodatek pobili ofiarę – starszą kobietę.

Sprawcy na wolności

Policja do tej pory nie ujęła sprawców.
- Trwają czynności śledcze, ale są to niezwykle trudne sprawy – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji sierżant sztabowy Tomasz Wnuk – Sprawcy, gdy dostajemy zgłoszenie, są już daleko. O skuteczności działań policji w tego typu przypadkach decyduje czas. Dlatego prosimy o natychmiastowe zgłoszenie zdarzenia.
Policja radzi także, żeby zwracać uwagę na dziwnie zachowujących się kierowców, na stojące na poboczu samochody szczególnie na obcych rejestracjach.
- Przy tego typu przestępstwach mieszkańcy muszą z nami współpracować – mówi Wnuk – Taka współpraca pomoże w ujęciu sprawców – dodaje.
Złodzieje wciąż są na wolności. Bądźcie Państwo ostrożni.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Maciej #2246290 | 83.8.*.* 16 maj 2017 12:01

    Dzisiaj grupa 2 kobiet i 1 mężczyzna narodowości romskiej dokonali kradzieży w małej miejscowości pod Toruniem (kujawsko-pomorskie). Jedyne co zauważyłem zanim zdążyli uciec to auto - czarne kombi na zagranicznych numerach. Przestrzegam przed tymi degeneratami i proszę o interwencję. Z tego co wiem zniknęło ok. 3000zł...

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)