Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Woda w Brudnicach i Wiadrowie będzie w tym roku

2013-09-09 08:32:37 (ost. akt: 2013-09-09 08:36:27)
Radni podjęli decyzję o rozpoczęciu jeszcze w tym roku budowy sieci wodociągowej

Radni podjęli decyzję o rozpoczęciu jeszcze w tym roku budowy sieci wodociągowej

Autor zdjęcia: fot. ej

Podziel się:

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa wodociągów we Wiadrowie i Brudnicach. Inwestycje te nie były przewidziane w tegorocznym budżecie. Radni podjęli decyzję o budowie wodociągów po prośbie o wodę jednej z mieszkanek Wiadrowa.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl
Tym razem radni szybko podjęli decyzję o rozpoczęciu nowej i w cale nie taniej inwestycji. Budowa sieci wodociągowej przy ulicy Mazurskiej w Wiadrowie, bo o tym mowa, nie było zaplanowana w budżecie na 2013 rok. Radni postanowili rozpocząć inwestycję jeszcze w tym roku, po tym jak jedna z mieszkanek przedstawiła swoją sytuacje na wspólnym posiedzeniu komisji Rady Miejskiej.
Nie ma wody
Mieszkanka ul. Mazurskiej w Wiadrowie problem z brakiem wody na swojej posesji zgłosiła radnym na wspólnym posiedzeniu komisji 26 sierpnia. Do tej pory wodę miała dzięki przydomowej studni. Od grudnia jednak woda ta nie nadaje się do picia. Właściwie nie nadaje się do niczego, bo jak moi kobieta, prać też nie ma w czym. Wcześniej wnioskowała już do Urzędu o pomoc w tej sprawie i możliwość przyłączenia jej posesji do wodociągu, jednak jak mówi, nie otrzymała w tej sprawie do tej pory żadnej odpowiedzi.

Budowa zacznie się już w tym roku

Radni i burmistrz na wspólnym posiedzeniu komisji proponowali różne rozwiązania. Padały propozycje, żeby budowę sieci wodociągowej wprowadzić do przyszłorocznego budżetu albo żeby część zrobić w tym roku, a dokończyć w przyszłym. Na sesji Rady Miejskiej 28 sierpnia radni przyjęli propozycje burmistrza Zbigniewa Noska.
- Wszyscy radni podchodzą z jednakowa troską do zapewnienia podstawowych niezbędnych do życia mediów mieszkańcom – mówił na sesji Zbigniew Nosek – Nie ma osób, które uważają, że z wodą można poczekać.
W efekcie budowa wodociągu przy ulicy Mazurskiej rozpocznie się w tym roku. Burmistrz przewiduje, że w listopadzie.

W Brudnicach też będzie wodociąg
Na sesję Rady Miejskiej przyszli również mieszkańcy Brudnic, zresztą jak spodziewał się burmistrz. Oni też potrzebują wodociągu. Po zmianach wprowadzonych do tegorocznego budżetu, budowa wodociągu rozpocznie się również w Brudnicach przy ulicy Lidzbarskiej jeszcze w tym roku.
Dostęp do wody to nie przywilej. To prawo każdego z nas. Dobrze, że burmistrz i radni też tak uważają.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB