Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Żuromin. Osiedle Unitra tonęło w śmieciach

2013-09-12 10:50:15 (ost. akt: 2013-09-12 10:58:13)
Śmieci zalały osiedle Unitra

Śmieci zalały osiedle Unitra

Autor zdjęcia: fot. mo

Podziel się:

Obowiązujące od 1 lipca nowe zasady odbioru śmieci nie wszędzie się sprawdzają. Co rusz słychać o protestach w sprawie częstotliwości odbiorów odpadów. W miniony weekend w śmieciach utonęło osiedle Unitra. – Nie mam gdzie wyrzucić śmieci. Kosze przy moim bloku są przepełnione. Chodziłem wyrzucać je dalej, ale tam też już nie ma miejsca – grzmiał w sobotnie popołudnie jeden z mieszkańców.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Mieszkańcy bloków, których zarządcą jest Spółdzielnia Mieszkaniowa „Żurominianka” nie muszą segregować śmieci. Wszystkie swoje odpady wrzucają do pojemników na odpady zmieszane. Mieszkańcy osiedla Unitra w ubiegłym tygodniu mieli z tym duże kłopoty. Na całym osiedlu nie było już miejsca w pojemnikach, gdzie można byłoby pozbyć się odpadów. Pojemniki były przepełnione.
- Wcześniej taka sytuacja nam się nie zdarzyła. Teraz nie mam gdzie wyrzucić swoich śmieci. Musiałem chodzić po osiedlu ze swoimi odpadami, żeby wyrzucić je do pierwszego wolnego pojemnika. To nie do pomyślenia – mówi jeden z mieszkańców bloku przy ulicy Żeromskiego.
- To pierwsza taka sytuacja, a mam nadzieję, że ostatnia. Jutro odpust, a z naszego osiedla zrobiło się składowisko śmieci – dodawał, prosząc o anonimowość.
Śmieci zostały odebrane w poniedziałek. Przez cały weekend czekały na firmę i straszyły – nie tylko mieszkających tam mieszkańców, ale także gości, którzy licznie przybyli do swoich rodzin na uroczystości odpustowe.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. unitrzanin #1195996 | 87.205.*.* 12 wrz 2013 15:11

    wydaje mi się, że to nie jest unitra, nigdzie nie dostrzegam, butelek, puszek po Harnasiu :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)