Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Bieżuń. Nie dla wieży telekomunikacyjnej, mieszkańcy protestują

2013-09-18 14:00:04 (ost. akt: 2013-09-18 14:03:22)
W imieniu mieszkańców wystąpił radny Krzysztof Jabłoński

W imieniu mieszkańców wystąpił radny Krzysztof Jabłoński

Podziel się:

Grupa mieszkańców Bieżunia sprzeciwia się postawieniu na ulicy Polnej wieży telekomunikacyjnej jednego z dużych operatorów sieci komórkowej. W tym celu na ręce Rady Miejskiej i burmistrza złożyli pismo z podpisami. Zdania radnych są podzielone.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Do Urzędu Miasta i Gminy w Bieżuniu zgłosił się operator dużej sieci komórkowej w sprawie dzierżawy gruntu przy ulicy Polnej. Spółka ta ma w planach postawienie na działce nr 215/1 o powierzchni stu metrów kwadratowych wieży telekomunikacyjnej. Mieszkańcy okolicznych ulic bardzo szybko zainteresowali się tą sprawą i wystąpili z oficjalnym pismem popartym podpisami do Rady Miejskiej oraz burmistrza Bieżunia Andrzeja Szymańskiego z prośbą o decyzję odmowną w sprawie dzierżawy gruntu. Choć oficjalnie nieudowodniona szkodliwości tego typu inwestycji (jest to inwestycja celu publicznego) to w piśmie protestujący zwracali uwagę na wpływ promieniowania pól elektromagnetycznych na zdrowie ludzi i zwierząt.
- Prosimy o zadbanie o zdrowie, spokój i interes mieszkańców Bieżunia, a nie potężnej firmy - czytamy w piśmie do Rady Miasta i Gminy w Bieżuniu. Mieszkańcy oraz zwierzęta będą pod wpływem promieniowania każdego dnia i nocy. Kto da nam gwarancję niepogorszenia zdrowia czy niezachorowania na nowotwory – grzmią w piśmie mieszkańcy.

Rada podzielona, stanowisko niewypracowane
W imieniu mieszkańców na komisjach przedsesyjnych występował radny tego okręgu wyborczego Krzysztof Jabłoński.
- Pismo to spojrzenie mieszkańców jak oni widzą tę budowę. Oficjalnie nie udowodniono szkodliwego działania, ale są opracowania, które wskazują na takie działanie – twierdził radny Jabłoński. Wieże telekomunikacyjne są potrzebne, ale czemu mają stać przy budynkach mieszkalnych. Dlaczego nie możemy skorzystać z innych lokalizacji, na wysypisku śmieci – pytał retorycznie.
- Nie możemy kosztem zdrowia mieszkańców poprawiać budżetu gminy – dodawała radna Barbara Rogowska.
Rada była w tej kwestii podzielona.
- Nie ma żadnej szkodliwości. Jedna szkodliwość może być wtedy, kiedy ta wieża by się przewróciła – informował radny Artur Pachniewski.
W podobnym tonie wypowiadał się Ryszard Łubiński.
- Jeśli z tego nie wyciągniemy jakichś pieniążków, to znajdzie się właściciel prywatny i pomimo protestów i ten maszt będzie stał – mówi radny Łubiński. Będzie to dochód własny dla gminy i uważam, że pozbawienie się tego byłoby błędem – dodaje.
Stanowiska na komisjach nie wypracowała oficjalnego stanowiska. Nad projektem uchwały o dzierżawie dyskusja trwała również na sesji, która trwała w momencie zamykania bieżącego numeru Kuriera.

Komentarze (59) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. lutociniak #1216990 | 213.158.*.* 12 paź 2013 16:55

  jak można być takim ciemnym,pewnie gostek używa telefonu na korbkę ale macie radnych, jak coś z tym nie zrobicie to nie wyjdziecie z tych długów i ciemnogrodu za 100 lat ,Weżcie przykład od nas.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. a ja #1214962 | 81.135.*.* 9 paź 2013 21:01

   a ja jestem za zaoraniem tej wsi .pozdrawiam mieszkańców

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. małolepszy #1211923 | 79.163.*.* 5 paź 2013 13:34

   Zapraszam do przeczytania tego art. http://redakcjapartyzant.wordpress.com/2 013/08/10/okrucienstwo-cyganskiej-mafii- zebraczej-dzieci-zebraczek-sa-odurzane-h eroina-czesto-umieraja-podczas-dnia-prac y/ ,ci którzy byli dziś na bazarze na pewno widzieli tą cygankę z dwojgiem dzieci. Czy ktoś się tym zajmie?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. z #1211046 | 46.171.*.* 4 paź 2013 09:18

   Musi się starać chłopina /Grzegorz-Krzysztof/ bo już niedługo to ani radnym ani dyrektorem nie będzie. Trzeba będzie w dresik wskoczyć i do roboty!

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. szkoda #1209317 | 83.31.*.* 2 paź 2013 09:06

    radny miasta i gminy występuje przeciwko zarobkom swojego miasta. Myślę, że partia do której należy powinna podjąć odpowiednie kroki - co na to prezesi

    Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (59)