Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Bieżuń. Konkurs Poezji im. Stefana Gołębiowskiego

2013-09-19 11:28:53 (ost. akt: 2013-09-19 11:29:34)
 Laureaci ubiegłorocznego konkursu poezji

Laureaci ubiegłorocznego konkursu poezji

Podziel się:

W poniedziałek, 2 września rozpoczął się XVIII Wojewódzki Konkurs Poezji im. Stefana Gołębiowskiego, którego organizatorem jest Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Od tego dnia do 6 listopada trwać będzie przyjmowanie wierszy do konkursu.

Angelika Szczechowicz
a.szczechowicz@kurierzurominski.pl

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, studenci i pozostałe osoby, które nie ukończyły jeszcze 30 roku życia mogą wziąć udział w XVIII Wojewódzkim Konkursie Poezji im. Stefana Gołębiowskiego. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie od 3 do 5 wierszy o dowolnej tematyce(wiersze należy dostarczyć w trzech egzemplarzach) na adres: Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu, Oddział Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, ul. Stary Rynek 19, 09-320 Bieżuń. Na kopercie należy dopisać „Konkurs Poezji – Kategoria...(w wykropkowane miejsce należy wpisać odpowiednią kategorię wiekową). A kategorie wiekowe są następujące: I kategoria to dzieci ze szkół podstawowych, II kategoria to młodzież gimnazjalna i starsza.
Prace konkursowe należy podpisać pseudonimem, które ma zastąpić prawdziwe imię i nazwisko. Tym samym pseudonimem powinna zostać podpisana koperta, na której już musi się znaleźć imię i nazwisko, wiek, adres, nazwa szkoły, imię i nazwisko nauczyciela oraz telefon kontaktowy.
Uczestnik pod jednym pseudonimem może nadesłać tylko jeden zestaw wierszy.
Prace będą oceniane przez profesjonalne jury powołane przez dyrektora Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Jury złożone jest z poetów i przedstawicieli wyznaczonych przez organizatora.
Wiersze można przesyłać od 2 września do 6 listopada. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 25 listopada 2013 roku w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu.
Zachęcamy uczniów wszystkich szkół z terenu powiatu żuromińskiego oraz osoby zainteresowane poezją do wzięcia udziału w konkursie. To świetna okazja do pokazania swojej twórczości poetyckiej. Być może wśród młodych ludzi z naszego powiatu ukryty jest prawdziwy poetycki talent.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ????a #1202159 | 83.6.*.* 22 wrz 2013 09:22

    profesor Gołębiewski w grobie się przewraca patrząc na swoją zniszczoną posiadłość. Po co ten konkurs

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz