Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Syn skatował ojca. Ojciec użył broni palnej

2013-09-20 08:59:01 (ost. akt: 2013-09-20 09:04:03)

Podziel się:

W Wolanach (gmina Siemiątkowo) omal nie doszło do tragedii. Podczas pijackiej awantury ojciec (54 lata) użył broni, następnie syn (31 lat) skatował ojca.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Niewiele brakowało a tragicznie zakończyłaby się rodzinna libacja w Wolanach. W niedzielę około godziny 17:00 doszło do awantury między ojcem i synem. Pijani mężczyźni (każdy z nich miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu) zaczęli się szarpać. W końcu ojciec wyciągnął broń (samoróbka). Mężczyźni wybiegli na podwórze. Padły strzały. Wiadomo, że strzelał ojciec, nie wiadomo natomiast, czy celował w syna, czy w powietrze. Policjanci tę kwestię ustalają na podstawie zeznań.
Młodszy mężczyzna wyrwał ojcu broń i zaczął z furią okładać nią 54-latka. Zalany krwią mężczyzna próbował się bronić. Na nic się to zdało.
Zaalarmowani hałasem sąsiedzi wezwali policję i pogotowie. Pogotowie zabrało ojca, policjanci zajęli się synem.
54 – latek był poważnie ranny. Doznał wielu złamań. Na szczęście dziś już jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Obaj mężczyźni odpowiedzą przed Sądem. Postawiono już im zarzuty. Synowi „spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”, ojcu „nielegalnego posiadania broni”.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. He #1202115 | 31.175.*.* 22 wrz 2013 06:15

  Zamiast zdjęcia symbolizującego sądownictwo powinna być butelka dobrej wódki,pijcie ludzie,pijcie,budżet czeka na wpływy,by politycy mogli dawać klerowi kolejne dobra narodowe.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pokręt #1202067 | 164.127.*.* 21 wrz 2013 22:16

  Jaka libacja alkoholowa?oni delektowali się trunkiem w gronie rodzinnym.Wszyscy politycy,aktorzy,biznesmeni delektują się alkoholem,w rodzinnym gronie to libacja? Skąd to słowo się wzięło,jak biedny to libacja,jak aktor to smakosz.Alkohol jest zdrowy,dopuszczony do handlu,więc po co wzmianka o piciu tego trunku,a jakby sie coca-coli ochlali i walczyli,to co.Ojciec trafiłby chłopaka za pierwszym strzałem i nieszczęście pewne,alkohol spowolnił mu ruchy i pierwej nacisnął niźli wycelował.Zamiast Redakcja doszukiwać się pozytywów zakupu i utylizacji alkoholu przez społeczeństwo to jakies insynuacje.Redakcja jest przeciwna polityce rządu Rzeczpospolitej Polski?

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. fsz #1201618 | 178.42.*.* 20 wrz 2013 22:40

  Czytam artykuł i widzę że redakcja wie lepiej niż policja jaki zarzut dostanie syn a jaki ojciec. Mało tego, redakcja wie, że zarzuty im juz przedstawiono. Tymczasem dochodzenia trwają i do przedstawienia zarzutów jeszcze długa droga...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz