Piątek, 10 kwietnia 2020. Imieniny Borysławy, Makarego, Michała

Wkra nadal niepokonana, przekonujące zwycięstwo

2013-09-21 12:00:00 (ost. akt: 2013-09-20 09:23:42)
Michał Dzięgielewski mógł cieszyć się z dwóch bramek

Michał Dzięgielewski mógł cieszyć się z dwóch bramek

Autor zdjęcia: fot. mo

Podziel się:

W osłabionym składzie Wkra Bieżuń poradziła sobie z Soną Nowe Miasto. W wyjazdowym spotkaniu wzięło udział zaledwie dwunastu zawodników bieżuńskiego zespołu. Podopieczni Marcina Rokickiego wygrali 4:1 i są jedną z dwóch niepokonanych drużyn w lidze.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Wielkie braki kadrowe w zespole Wkry Bieżuń spowodowały, że na wyjazd do Nowego Miasta udało się zaledwie dwunastu zawodników tego klubu. Szkoleniowiec zespołu Marcin Rokicki nie mógł skorzystać z pomocy niektórych zawodników. W meczu z Soną nie mogli zagrać m.in. Dariusz Petrykowski, który opuścił poprzednie spotkanie z Koroną z kontuzją, od dłuższego czasu leczy się także Przemysław Wiśniewski, z powodów osobistych zabrakło Daniela Ziółkowskiego, Zbigniewa Krokowskiego, Piotra Trawczyńskiego czy Marcina Reksa. Wprawdzie trzon pierwszej jedenastki pozostał nienaruszony, ale pole manewru w postaci zmian w trakcie spotkania było ograniczone. Na ławce pozostał jedynie defensor Piotr Watkowski. To nie wróżyło optymistycznie przed pierwszym gwizdkiem w tym pojedynku.

Do przerwy jedna bramka
Wszystko zweryfikowało jednak boisko. Wkra Bieżuń w podstawowym składzie była zdecydowanie lepszym zespołem od gospodarzy tego pojedynku. Pierwsze minuty przebiegły jeszcze spokojnie. Wzajemne badanie sił trwało przez pierwszy kwadrans. Później z każdą upływającą minutą goście osiągali przewagę i coraz śmielej atakowali bramkę zespołu Zdzisława Sadowskiego. Ataki przyniosły rezultat i goście wygrali 1. połowę 1:0.

Po przerwie jeszcze trzy
Zespół Wkry Bieżuń nie chciał poprzestać na jednym trafieniu i bronić niewielkiej przewagi. Trener Marcin Rokicki wiedział, że należy wykorzystać dobrą grę zespołu, powiększając przewagę. Bieżuńska jedenastka podkręciła tempo po przerwie, a na efekty bramkowe nie trzeba było długo czekać. Bardzo dobrze ze swoich ról wywiązywali się napastnicy. Po zmianie stron do siatki Sony Nowe Miasto trafili Michał Dzięgielewski i Paweł Baca. Te bramki znacznie ułatwiły grę Wkrze, zupełnie podłamały zespół miejscowych, który z każdą chwilą wyglądał coraz słabiej fizycznie. Czwartą bramkę dla Wkry zdobył jej grający trener Marcin Rokicki po uderzeniu głową. Niestety piłkarze Rokickiego nie zagrali bezbłędnie w defensywie. W końcówce meczu obronę gości zaskoczył Łukasz Czaplicki i pokonał Pawła Słabkowskiego, zdobywając honorowe, jak się później okazało, trafienie.

Sona Nowe Miasto - Wkra Bieżuń 1:4 (0:1)
M.Dzięgielewski (2), P.Baca, M.Rokicki

Skład: P.Słabkowski – Ł.Serwatko, P.Burcz, M.Rokicki, M.Nowakowski – K.Baca, D.Włocki, A.Markowski (P.Watkowski), Ł.Betlejewski – M.Dzięgielewski, P.Baca

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB