Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Bieżuń. Urząd sprzedaje mieszkania

2013-09-26 11:18:49 (ost. akt: 2013-09-26 11:21:50)
Mieszkania przy ulicy Zamoyskiego zostaną sprzedane

Mieszkania przy ulicy Zamoyskiego zostaną sprzedane

Autor zdjęcia: fot. mo

Podziel się:

Radni Gminy i Miasta Bieżuń wyrazili zgodę na sprzedaż jedenastu lokali mieszkalnych w tzw. bloku nauczycielskim. To kolejny krok w kierunku poprawy kondycji finansowej gminy. Sprzedaż tych mieszkań to element realizacji założonego planu naprawczego. Mieszkańcy mogą liczyć na bonifikatę w wysokości 40%.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Sprzedaż ujęta w planie naprawczym

Jedenaście rodzin wynajmujących mieszkania jest zainteresowanych ich wykupem w bloku przy ulicy Zamoyskiego w Bieżuniu. Rada Miejska jest zgodna w tej sprawie. Mieszkania trzeba sprzedać. We wtorek, 17 września, w formie uchwały podjęto decyzję o zgodzie na sprzedaż tych mieszkań w trybie bezprzetargowym. Rada od dłuższego czasu chciała je sprzedać. Teraz wygląda na to, że się uda. Sprzedaż mieszkań w bloku przy ulicy Zamoyskiego była ujęta w założonym przez burmistrza Andrzeja Szymańskiego planie naprawczym gminy.

Bonifikata dla mieszkańców

O wykup mieszkań wystąpiło jedenaście rodzin. Trzy mieszkania, największe, mają 75,40 metra kwadratowego, dwa po 60,80 metra kwadratowego, a kolejne trzy niewiele ponad pięćdziesiąt metrów kwadratowych. Najmniejsze mieszkania mają po 46,90 metra. Mieszkańcy, którzy zdecydowali się na wykup wynajmowanych mieszkań będą mogli liczyć na bonifikatę. Dla wszystkich będzie ona taka sama i nie jest uzależniona od metrażu. Ulga ma wynosić 40% wartości mieszkania. Teraz czas na wycenę mieszkań. Koszty związane z wyceną poniesie zainteresowany kupnem.
- Wycena nie obliguje do zakupu mieszkania. Zainteresowani dowiedzą się o wartości swoich mieszkań i wtedy zdecydują czy stać ich na wykup. Do końca roku powinno nam się udać zakończyć sprawę ze sprzedażą tych mieszkań – informuje burmistrz Andrzej Szymański.

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. lewicowy #1224346 | 77.253.*.* 21 paź 2013 16:25

  Moje miasto jest przepełnione niechęcią do życia i rozwoju, wrogie wszystkiemu co nowe i nieznane. Dlaczego? W Stanach Zjednoczonych normy wynoszą odpowiednio 6 i 12 W/m2. W Polsce normy są bardzo surowe i wynoszą 0,1 W/m2 dla obu systemów GSM, czyli kilkadziesiąt razy mniej niż w podanych przykładach. Bezpieczna odległość, jaka powinna Cię dzielić od BTS-ów, to 20 metrów, biorąc jednak pod uwagę, iż przekaźnik znajduje się na sporej wysokości, nie powinieneś mieć żadnych obaw, gdy znajdujesz się nawet blisko BTS-u. Osoby, które mieszkają na ostatnich piętrach budynków, na których postawiono nadajnik, również mogą spać spokojnie. Natężenie fal po przejściu przez budynek maleje aż 250-krotnie i jest niezauważalne dla organizmu. Szkoda, że nasi radni nie zdają sobie z tego sprawy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ?????? #1207453 | 83.6.*.* 29 wrz 2013 20:32

   p. Michale czy pan wie dlaczego cztery rodziny nie wykupują swoich mieszkań, a może należało ruszyć cztery litery i się dowiedzieć

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ###...### #1205415 | 83.6.*.* 26 wrz 2013 15:45

   jak mieszkanie komunalne może wykupić ktoś, kto w oświadczeniu majątkowym podaje mieszkanie 54,79 wartość 160 tyś akt notarialny jakim cudem mieszka w komunalnym mieszkaniu - przecież to przekręt nad przekręty

   Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   1. Grzegorz #1205268 | 26 wrz 2013 12:42

    IUT (światowa organizacja lokatorów) z uwagi na bezsensowną i masową wyprzedaż mieszkań należących do państwa i samorządow w krajachEuropy Wschodniej ogłosiła ponad rok temu akcję pod hasłem: Zaprzestańcie Sprzedaży na dużą skalę publicznego (komunalnego) budownictwa, ponieważ jest ono bardzo potrzebne, zwłaszcza uboższej części społeczeństw. W krajach Europy Zach. sytuacja przedstawia się inaczej niż w Polsce. Najwięcej takich mieszkań jest w Szwajcarii (ponad 70 proc. w kraju, a w Genewie ponad 85 proc.). W Wiedniu, gdzie mieszkalnictwo jest najbardziej przyjazne lokatorom, około 80 proc. ludności ma dostęp do lokali komunalnych. W krajach takich jak Włochy czy Hiszpania, gdzie większość tego typu mieszkań została sprzedana lokatorom, zaostrzyły się problemy mieszkaniowe. Podobna sytuacja zaczyna się rysować w Europie Środkowo- Wschodniej więc NIE SPRZEDAWAJCIE ZA BEZCEN MIESZKAŃ KOMUNALNYCH !

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)