Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Żuromin. Odpowiedź dyrektora to absurd – pisze skarżąca

2013-09-27 08:33:33 (ost. akt: 2013-09-27 08:34:38)
Mieszkanka Będzymina zarzuca dyrektorowi, że nie zapoznał się z jej skargą w sposób właściwy

Mieszkanka Będzymina zarzuca dyrektorowi, że nie zapoznał się z jej skargą w sposób właściwy

Autor zdjęcia: fot. ae

Podziel się:

Do Rady Powiatu wpłynęła skarga na żuromiński szpital. To druga skarga złożona przez tę samą osobę i dotycząca tej samej sprawy. Kobieta jest niezadowolona z rozstrzygnięcia pierwszej skargi - To, co napisał dyrektor, to jeden wielki absurd – pisze w skardze kobieta.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Sprawa dotyczy pani Aliny z Będzymina, która z poparzeniami ciała trafiła do szpitala w Żurominie. Po dwóch tygodniach pobytu na oddziale chirurgicznym lekarz uznał, że stan pacjentki jest na tyle dobry, że wypisał ją do domu. W domu stan pacjentki jednak się pogarszał. Kobieta gorączkowała, a rany na poparzonych nogach się nie goiły. Rodzina kobiety prosiła o ponowne przyjęcie chorej do szpitala. Tak jednak się nie stało. Kobieta w konsekwencji trafiła do szpitala w Sierpcu. Tam leczono ją kilka tygodni a jej stan określono jako bardzo poważny. Kobieta wyzdrowiała, a jej córka zdecydowała, że nie może tej sprawy tak zostawić. Złożyła skargę na żuromińskich chirurgów. Skarga w tej sprawie najpierw trafiła do Rady Powiatu. Na wniosek Komisji Rewizyjnej radni skargę przekazali do rozpatrzenia dyrektorowi szpitala, uzasadniając, że zdarzenie dotyczy pracowników, a w takich przypadkach powinien skargę rozpatrzeć przełożony. Dyrektor szpitala Zbigniew Białczak zajął się skarg. Jednak postępowanie dyrektora w tej sprawie nie usatysfakcjonowało skarżącej. Kobieta po raz kolejny złożyła skargę do Rady Powiatu na żuromiński szpital.

Wyjaśnienia dyrektora mijają się z prawdą

W piśmie pada wiele zarzutów w stronę szpitala. Kobieta pisze, że leczenie było nieprofesjonalne i nie przyniosło oczekiwanej poprawy zdrowia. Kobiecie nie odpowiada również odpowiedź na jej pierwszą skargę.
- To, co napisał dyrektor, to jeden wielki absurd – czytamy w skardze – dyrektor zapewnia mnie, że szczegółowo zapoznał się z moim pismem a jednak myli imię pacjentki. Wyjaśnienia dyrektora w całości mijają się z rzeczywistością.
Dla skarżącej bulwersujące jest również to, że przy tylu skargach na szpital, zdecydowano się przyznać nagrodę pieniężną Białczakowi.
Ponadto kobieta nie rozumie, jak można twierdzić, że szpital zapewnia profesjonalną opiekę, skoro co chwila w lokalnej prasie pojawiają się artykuły informujące o często dramatycznych przejściach pacjentów i ich rodzin spowodowanych przez żuromińskich lekarzy. Skarżąca ma nadzieje, że radni i starosta podejmą odpowiednie kroki mające na celu polepszenie tej całej sytuacji.
- Nie możemy chwalić dyrektora Białczaka za oszczędności, gdyż nie trudno się domyśleć, że są one kosztem pacjentów – pisze kobieta.
Zdaniem autorki skargi, gdyby jej mama nie trafiła do innego szpitala, to by umarła.
Skargą zajmuje się Komisja Rewizyjna Rady Powiatu. Tym razem jej rozpatrywaniem zajmą się radni.

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Aaaa #1213094 | 78.88.*.* 7 paź 2013 12:43

  cóż tu mowic pan dyrektor nie nadaje rzeby prowadzic szpital szpitalu tylko rządzą lekarze emerci jest ich okolo 20 lekarzy powni dawno odesci z tego szpitala nie pracowac jak oni odnoszą sie do pacjetów hoho?niema nawet młode lakarza niema szpitalu pan dyrekto zadrudnie lekarzy emertówten szpital padnie z razem starostą wiecej premi dadzą radni powiatu pisalem o zolu nic pan dyrektor nie zrobił atam jakie odleżyny mają pacyjeci tam sie leczą lekarze jak na zolu nie ma lekarz tylko pięlegniarki leczą pacjetów jak pięknie sie odnoszą do pacjętow pięlegniarki trzy biją pacyjętów rzucają o ściane pecjętów wulgarnie sie odnoszą do pacjętow trzy panie pięlegniarki pan ma nagranie zolu jak odnoszą sie do pacjętów nic nie zrobił stym moze sie bojii sie???a hrurgia odział padnie sama tam jak sie odnoszą lekarze jeden cos z glową drugi ma gronkowca i on leczy pacjetów tam nie ma rzadnego lekarza zobaczmy co zrobi pan starosta zmowie z lekarzamy wybierajci ih nadal mieszkanicyprzy wyborach padnie wszystko wty żurominie.panie redaktorze moze pan poprosi pana dyrektor o nagranie zolu jak odnoszą sie do pacyjętów tyle pieniędzy włożone na budowe ico gdzie jest zol a jest pusty kto mial pojęcie taki budunek wybudowaci??????????????????????????????

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. pacjent #1211447 | 95.49.*.* 4 paź 2013 19:43

  Żeby się leczyć w Żurominie trzeba mieć zdrowie

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. he #1207615 | 188.33.*.* 30 wrz 2013 09:16

  Niejaki chirurg S. też podobno brał a skonczył jak każdy i każdy z nich skończy jak każdy,i niech się zastanowią póki czas.Że to ludziom mało i mało.Każdy powinien mieć plecak na plecach wypchany dwusetkami.Ciekawa czy by kradli sobie plecaki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. kcg #1207426 | 79.191.*.* 29 wrz 2013 19:48

  Lekarze z naszego powiatu to nieudacznicy i warchoły, dobro pacjenta mają w ... Liczy się tylko kasa, tyle jesteś wart ile panu doktorowi zapłącisz. Patologia XXI wieku

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. info #1206959 | 83.31.*.* 28 wrz 2013 20:51

  Absurd to cała ta władza!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (14)