Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Szok! Takie autobusy wożą nasze dzieci!!!

2013-09-27 08:36:52 (ost. akt: 2013-09-27 08:38:41)
Policjanci sprawdzili stan techniczny autokarów przewożących dzieci

Policjanci sprawdzili stan techniczny autokarów przewożących dzieci

Podziel się:

Szokujące informacje dochodzą z naszych ulic. Podczas kontroli szkolnych autobusów policja zabrała 9 dowodów rejestracyjnych oraz wręczyła trzydzieści dwa mandaty karne. Takimi pojazdami jeżdżą nasze dzieci do szkół! Kurier Żuromiński towarzyszył podczas akcji żuromińskiej policji.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Dziewięć zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, trzydzieści dwa mandaty karne, a także dwa zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami to efekt trzydniowej akcji żuromińskiej policji pod nazwą Gimbus. Skontrolowano 63 pojazdy.

Od 10 do 13 września na terenie powiatu żuromińskiego trwała akcja „Gimbus” w ramach, której policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie kontrolowali na drogach powiatu stan techniczny autobusów przewożących dzieci do szkół.
- Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze, dlatego nasi policjanci z należytą uwagą od początku roku szkolnego, nie tylko podczas tej akcji, sprawdzają jak dowożeni są uczniowie do szkół – mówi Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego asp. sztabowy Jan Składanowski
- Dzieci przewożone są przez prywatnych przewoźników, korzystają z autobusów komunikacji publicznej, mamy również trzy autobusy, które są własnością Urzędów Gmin. Do tych ostatnich nie mamy żadnych zastrzeżeń. Uchybienia zdarzają się u innych przewoźników – tłumaczy Składanowski.
W ramach akcji skontrolowano łącznie 63 pojazdy w tym 14 autobusów. Zatrzymano dziewięć dowodów rejestracyjnych, a także nałożono trzydzieści dwa mandaty karne.
- Dowody zatrzymywane były za stan techniczny, ale jest to liczba łączna z wszystkich kontrolowanych pojazdów – dodaje kierownik.

Byliśmy na akcji

W piątek, 13 września, wraz z policjantami ruchu drogowego w Żurominie wybraliśmy się do Siemiątkowa, by na żywo obserwować czynności wykonywane przez żuromińskich stróżów prawa. Swoją pracę zaczęliśmy już przed godziną siódmą. Nieoznakowanym Renault Megane oraz policyjnym Fiatem Ducato wybraliśmy się do Siemiątkowa. Tam policjanci zatrzymali do kontroli trzy autobusy przewożące dzieci. Każdy z autobusów został sprawdzony bardzo dokładnie. Od trzeźwości kierującego, przez sprawdzenie oświetlenia po układ kierowniczy i hamulcowy.
- Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi – mówi mł. asp. Michał Sznyter - Ogólnie rzecz ujmując, te autobusy były w stanie dobrym. Wszelkie usterki, które dało się naprawić na miejscu, mam na myśli oświetlenie, kierowcy naprawili – dodał.
Policjantom z żuromińskiej drogówki podczas tej kontroli pomagała Inspekcja Transportu Drogowego. Inspektor na jednego z kierujących również nałożył karę administracyjną. Powodem był przekroczony czas pracy.

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. żurominianin #1210691 | 78.88.*.* 3 paź 2013 20:08

  A pro po szkoły, może ktoś zajmie się naszym LO? Moje dziecko przychodząc ze szkoły niesamowicie cuchnie, a wszystko przez to, że w samej szkole strasznie śmierdzi botwą

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Hmmm #1207461 | 5.173.*.* 29 wrz 2013 20:44

  A płacisz,że za dowóz wymagasz?należy ci się bachora dostarczyć do szkoły i z powrotem.A zawoź go sama.Co chcesz,żebym ja za Twoje dzieci płacił,a one mnie okradną? jak je wychowujesz,pochwal się ocenami.Za taki wpis złapał by Cię za łeb i byśmy podyskutowali. Wyniosłaś z PRL wszystko z osłona socjalną również ale to moje pieniądze na twoją osłonę,Rozumiem,kobiety smaotne prawdziwie samotne,zruchane i zostawione bez nazwiska ojca,to też jest ich wina,no ale w drodze wyjątku po cztery godziny prac porządkowych w mieście i na wsi za utrzymanie bez fajek i winka powinny pracować.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. mieszkanka #1206539 | 87.116.*.* 28 wrz 2013 09:51

   W zeszłym roku jak po dzieciaczki w Osówce przyjeżdżał mały BUS (na przystanku około 25 dzieci) przez kilka dni to nie puściliśmy dzieci do szkoły bo w takich warunkach było niebezpiecznie. Dzieci stały a na kolejnych przystankach już nie miały jak wejść. W tym roku szkolnym zaczęło się to samo. Zaczęliśmy robić fotki kierowcom. Przeliczaliśmy ile dzieci wsiada to zaczęli normalny autobus puszczać na tą trasę. Zobaczymy jak długo to potrwa. Jak nie będzie zmiany na lepsze zarządzimy kontrole na przystankach i zgłosimy to na policje i wtedy mandaty się posypią.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Czy #1206290 | 67.80.*.* 27 wrz 2013 19:36

    Pokret Ty znow o Kosciele !? :-)

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Pokręt #1206269 | 164.127.*.* 27 wrz 2013 19:17

    Akcję pochwalam,wszyscy ,którzy staja do przetargu i wygrywają je za śmiesznie niskie pieniądze powinni byc kontrolowani,maja kiepski sprzęt a ludzi zatrudniają na czarno.Na czyś muszą oszczedzać bo prezes musi mieć samochód z półki Rydzyka a nawet awionetkę. Może doczeka się akcji trzeźwy ksiądz i w Polsce we wszystkich kościołach z rana wpadną policjanci i dadzą alkomaty pasterzom,powiadomią opinię kościelną.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz