Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Lutocin. Wójt znów zmienił kierownika

2013-10-02 13:15:11 (ost. akt: 2013-10-02 13:17:15)
Przychodnia w Lutocinie zmienia kierownika

Przychodnia w Lutocinie zmienia kierownika

Podziel się:

Z dniem 12 października z Samodzielnym Gminnym Zakładem Opieki Zdrowotnej pożegna się pełniący obowiązki kierownika lekarz Piotr Janczewski. Za zwolnieniem kierownika stoi decyzja wójta gminy Ryszarda Gałki. W ciągu pół roku to druga zmiana na tym stanowisku. Janczewskiego zastąpiła już pracująca dotąd w żuromińskim szpitalu lekarz Elwira Wojciechowska.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

To już druga rewolucja w Samodzielnym Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Lutocinie. Wójt Ryszard Gałka w okresie pół roku już po raz drugi zmienia kierownika tamtejszego ośrodka zdrowia. Na początku kwietnia Gałka zwolnił kierownik Beatę Andrzejczak. Jak podkreślał gminny włodarz, wtedy otrzymywał od kierownik sygnały o braku chęci pracy w publicznym ośrodku.
- Kierowniczka nie widziała swojego miejsca w tej placówce i stąd taka decyzja – mówił wtedy wójt.
Zatrudnienie doktora Piotra Janczewskiego, jako pełniącego obowiązki kierownika miało dać szansę na rozwój i na długi czas spokój w zarządzaniu ośrodkiem. Przygoda Janczewskiego z lutocińskim ośrodkiem nie potrwała jednak nawet pół roku. Tym razem wójt Ryszard Gałka stwierdził, że obecny szef nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Nadziei związanych głównie z tym, że gminny ośrodek wygra walkę o pacjenta z niepublicznym zakładem otwartym przez byłą kierownik Beatę Andrzejczak.
- Nasza współpraca nie układała się dobrze – mówi gminny włodarz - Kierownik nie podejmował działań mających na celu zatrzymanie pacjentów w naszym ośrodku. Nie mogłem podjąć innej decyzji – twierdzi Gałka.
Odwołanie Janczewskiego nastąpi 12 października. Lekarz otrzymał dwutygodniowe wypowiedzenie umowy. Wójt jednocześnie zwolnił dotychczasowego kierownika z obowiązku pracowniczego. Gałka długo nie szukał zastępstwa. Już od tygodnia ośrodkiem zarządza nowy kierownik. Misję kierowania ośrodkiem powierzono lekarce pracującej dotąd w szpitalu w Żurominie Elwirze Wojciechowskiej. Czy nowa szefowa gminnego ośrodka podoła zadaniu, które stawia przed nią Ryszard Gałka?

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Grzegorz #1210133 | 3 paź 2013 08:08

  Artykuł przeczytałem. No comment.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Reklama #1209709 | 164.126.*.* 2 paź 2013 17:07

   Niech dobrze zareklamuje ośrodek zdrowia,przyjmuje wszystkich,którzy tam sie pojawią to z żuromińskiego Panaceum sporo ludzi się wyniesie.W Panaceum to 30-stu szef przyjmuje do 13-stej i dalej biznes uprawia jak i wcześniej i w trakcie.Na badania nie skieruje,no chyba że już zwłoki stoją.Ten drugi,chirurg,to dobrze,że recepty potrafi wypisać.A jaki dowcipny i ciągle przemęczony.Często powtarza,że na starość nie ma leku.A syna,jak przystało na dochtora,ma na rencie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. kolo #1209632 | 195.47.*.* 2 paź 2013 15:48

   Rzadko się zgadzam z wójtem. Ale tu postapił słusznie

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz