Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Kuczbork. Rolnicy z Dzierzgowa skarżyli się na radnego

2013-10-03 11:00:13 (ost. akt: 2013-10-08 08:52:52)
Radny z Kuczborka wypłacił już rolnikom zaległe pieniądze

Radny z Kuczborka wypłacił już rolnikom zaległe pieniądze

Podziel się:

Jak informuje Nowy Kurier Mławski przedsiębiorstwo z Kuczborka, którego właścicielem jest radny Jakub Krawczyk, przez kilka miesięcy nie wypłacało pieniędzy rolnikom za kupione od nich zboże. Dziennikarz Kuriera rozmawiał z grupą rolników z gminy Dzierzgowo (powiat mławski). Niektórym z nich przedsiębiorca był winien nawet kilka tysięcy złotych. Po interwencji Kuriera rolnicy otrzymali należne im pieniądze.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

O sprawie przedsiębiorcy z Kuczborka Nowy Kurier Mławski informował w ubiegłym tygodniu. Dziennikarz rozmawiał z grupą rolników, od których Jakub Krawczyk radny gminy Kuczbork i przedsiębiorca kupował zboże. Zdecydowali się skorzystać z usług tej właśnie firmy, ponieważ ceny skupu zaoferowane przez firmę były atrakcyjne. Poza tym niektórzy już wcześniej współpracowali z przedsiębiorcą z Kuczborka i nie było żadnych problemów z płatnościami. Aż do teraz. W tym roku na pieniądze czekali kilka miesięcy. Właściciel firmy wyjaśnił dziennikarzowi, że czeka na przyznanie kredytu, wówczas będzie miał pieniądze na wypłaty dla rolników. Podkreślał, że rolnicy nie powinni obawiać się o swoje pieniądze. Poza tym byli oni informowani, o tym, że pieniądze mogą dostać w późniejszym terminie. Właściciel firmy słowa dotrzymał. Jak dowiedzieliśmy się od dziennikarza Nowego Kuriera Mławskiego, który zajmował się tą sprawą, pieniądze rolnikom zostały wypłacone.

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do prawa Kasia w-wa #1238531 | 5.173.*.* 7 lis 2013 05:04

  Może zajmiesz się ilościa dodawanych hormonów i antybiotyków do produkcji mięsa wieprzowego,wołowego i drobiu,ilością i wpływem na zdrowie ludzkie wszystkich konserwantów żywności,utrwalaczy,wypełniaczy itp. Co się stało z sola spadową,gdzie można legalnie kupic konine w Polsce,po ile lat czy też dziesięcioleci mają ryby mrozone w naszych sklepach.Widze profesjonalizm z wypowiedzi to proszę o rozwinięcie poruszonego przeze mnie tematu.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. prawa Kasia w-wa #1237390 | 83.6.*.* 5 lis 2013 18:59

  Podobnie jak wcześniejsza ustawa o terminach zapłaty, nowa ustawa wprowadza rozwiązania mające zniechęcić do stosowania terminów zapłaty dłuższych niż 30 dni. Jeżeli strony transakcji handlowej (z wyłączeniem podmiotu publicznego będącego podmiotem leczniczym) przewidziały w umowie termin zapłaty dłuższy niż 30 dni, wierzyciel może żądać odsetek ustawowych po upływie 30 dni, liczonych od dnia spełnienia swojego świadczenia i doręczenia dłużnikowi faktury lub rachunku, potwierdzających dostawę towaru lub wykonanie usługi, do dnia zapłaty, ale nie dłużej niż do dnia wymagalności świadczenia pieniężnego (czyli wyznaczonego terminu zapłaty). W przypadku gdy termin zapłaty nie został określony w umowie, wierzycielowi, bez wezwania, przysługują odsetki ustawowe, po upływie 30 dni, liczonych od dnia spełnienia swojego świadczenia do dnia zapłaty, ale nie dłużej niż do dnia wymagalności świadczenia pieniężnego. Za dzień wymagalności świadczenia pieniężnego uważa się dzień określony w pisemnym wezwaniu dłużnika do zapłaty, w szczególności w doręczonej dłużnikowi fakturze lub rachunku, potwierdzających dostawę towaru lub wykonanie usługi, ale nie wcześniejszy niż dzień doręczenia wezwania. Za dzień wymagalności uważa się również dzień określony w wezwaniu dłużnika do zapłaty dokonanym w postaci elektronicznej, o ile strony przewidziały w umowie taki sposób składania oświadczeń woli. dla rolników moją prawo do odsetek

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. d #1213533 | 83.6.*.* 7 paź 2013 22:12

  to prawda , że Krzysztof Krawczyk kupował zboże od rolników, tego z kuczborka to nie stać nawet na plewy

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. la la la #1213515 | 79.163.*.* 7 paź 2013 21:47

  Zatańczysz ze mną jeszcze raz, ostatni raz.....

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. - #1213457 | 188.33.*.* 7 paź 2013 20:24

  Nie wiedziałem, że piosenkarz Krzysztof Krawczyk jest przedsiebiorcą i młynarzem. Jakub Krawczyk na pewno tak. Może redakcja potrzebuje pracownika do korekty pisma? Służę pomocą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)