Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Żuromin. Przedszkolaki będą się uczyć angielskiego

2013-10-04 08:25:59 (ost. akt: 2013-10-04 08:26:27)

Podziel się:

W żuromińskich samorządowych przedszkolach do tej pory dzieci mogły uczyć się języka angielskiego pod warunkiem, że rodzice wyrazili na to zgodę i zapłacili za lekcje. Jednak nowe przepisy nie zezwalają na lekcje dodatkowe w przedszkolach opłacane przez rodziców.

Jak wyjaśnił burmistrz Żuromina Zbigniew Nosek, zajęcia muszą być opłacane przez samorządy. Tak też będzie w miejskich przedszkolach. Gmina Żuromin na dodatkowe zajęcia w przedszkolach przeznaczy pieniądze z Ministerstwa Edukacji otrzymane w ramach refundacji kosztów na przedszkolaków z terenu gminy i miasta. W tym roku z Ministerstwa ma trafić do budżetu miejskiego 180 918 zł. Póki co, jak informował Nosek, Ministerstwo wydało decyzję o przekazaniu połowy tej kwoty.
- Większość tych środków zostanie przeznaczona na język angielski, na zajęcia ruchowe i zajęcia logopedyczne a pozostałe pieniądze zostaną wykorzystane na zakup energii elektrycznej lub cieplnej – wyjaśnił na sesji Zbigniew Nosek.
Język angielski zostanie wprowadzony jako zajęcia obowiązkowe. Każdy przedszkolak będzie musiał na zajęcia uczęszczać a rodzice nie będą z tego tytułu ponosić żadnych dodatkowych opłat.
Ewa Jabłońska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pokręt #1211090 | 109.243.*.* 4 paź 2013 10:19

    Burmistrz powinien zapewnić naukę języka chińskiego i rosyjskiego.Teraz do Chin Polacy będą jeździć do pracy,następnie do krajów byłego ZSRR.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)