Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Piłka Siatkowa. Zwycięstwo w Płońsku

2013-10-06 12:00:00 (ost. akt: 2013-10-04 11:13:26)
Reprezentacja LO w Żurominie: Kamil Łukaszewski; Klaudia Sobiech, Ola Krzemińska, Karolina Kruk, Paulina Piórkowska, Karolina Gorczyca, trener Mariusz Milewski; Ania Pawlak, Jola Serafińska, Karolina Grzywna

Reprezentacja LO w Żurominie: Kamil Łukaszewski; Klaudia Sobiech, Ola Krzemińska, Karolina Kruk, Paulina Piórkowska, Karolina Gorczyca, trener Mariusz Milewski; Ania Pawlak, Jola Serafińska, Karolina Grzywna

Podziel się:

Reprezentantki Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie zwyciężyły w turnieju o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku. Siatkarki z Żuromina wygrały bez straty seta.

Adam Toruński
torunski.adam@gmail.com

Dziewczęta reprezentujące Liceum Ogólnokształcące w Żurominie brały udział w siatkarskich zmaganiach w Płońsku. VII Turniej w Piłkę Siatkową dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku odbył się 18 września. Brały w nim udział cztery zespoły. W pierwszym swoim pojedynku żurominianki mierzyły się z Gimnazjum w Opinogórze. Od początku nasze zawodniczki. Ich przeciwniczki zdołały ugrać zaledwie 9 i 13 punktów. Podobny przebieg miał mecz z Nowym Miastem. Tamtejsze licealistki tylko w pierwszym secie dotrzymywały kroku dziewczętom z LO w Żurominie, przegrywając różnicą trzech oczek. W drugim secie siatkarki z Żuromina całkowicie zdominowały sytuację na boisku, wygrywając 25:5. Najtrudniejsze, ale wcale nie aż tak trudne, jak mogło się wydawać, zadanie czekało dziewczęta z naszego powiatu na końcu. Mierzyły się one z gospodyniami turnieju z Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku.
- Możemy być niezadowoleni z przebiegu meczu z Żurominem, za łatwo popełnialiśmy błędy w przyjęciu i cały czas goniliśmy wynik. Dziewczyny z Żuromina są aktualnymi mistrzyniami rejonu, z którymi zapewne spotkamy się w finale w marcu 2014 r. i zrobimy wszystko, żeby te błędy, które popełnialiśmy były wyeliminowane -komentuje trener ZS nr 2 w Płońsku Igor Piotrowski.
Koncentracja na boisku, a co za tym idzie znakomita gra pozwoliła na pewne zwycięstwo w dwóch setach. Znakomicie dysponowane tego dnia licealistki świetnie spisywały się we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła, dzięki czemu triumfowały do 21 i 15. Zapewniły sobie tym samym zwycięstwo w całym turnieju i puchar dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku. Ponadto do rąk jednej z siatkarek z Żuromina trafiła nagroda indywidualna. Jolanta Serafińska została uznana najbardziej wartościową zawodniczką turnieju.
–Jestem bardzo zadowolony z gry moich podopiecznych. Już w pierwszym występie w tym roku szkolnym pokazały się z dobrej strony. Szczególnie cieszy zwycięstwo z Płońskiem, bardzo dobrą, grającą w lidze drużyną. Dziewczęta miały okazje zaprezentować się w nowych strojach, ufundowanych przez pana Konrada Schinske, za co chciałbym mu podziękować - mówił Mariusz Milewski, trener zespołu LO w Żurominie.

Wyniki
Gm. Opinogóra - LO Żuromin 0:2 (9:25 ; 13:25)
LO Nowe Miasto – LO Żuromin 0:2 (22:25 ; 5:25)
LO Żuromin – ZS nr 2 Płońsk 2:0 (25:21 ; 25:15)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB