Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Radni powiatowi apelują do gmin

2013-10-07 08:18:57 (ost. akt: 2013-10-07 08:22:16)
Radni z powiatu apelują do gmin

Radni z powiatu apelują do gmin

Podziel się:

Rada Powiatu Żuromińskiego apeluje do gmin z terenu powiatu, żeby przystąpiły do opracowania nowych planów zagospodarowania przestrzennego. Nowe plany miałyby jasno określać zasady, według których mogłyby powstawać kurniki i chlewnie na terenie poszczególnych gmin.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Na sesji rady Powiatu Żuromińskiego 24 września radni przyjęli apel dotyczący podjęcia przez gminy powiatu żuromińskiego prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. Chodzi konkretnie o to, żeby gminy jasno określiły zasady, według których mogłyby powstawać wielkofermowe hodowle. Te nowe warunki mają chronić mieszkańców przed negatywnymi skutkami tego typu obiektów. „Nadmierna koncentracja wielkofermowej hodowli na terenie powiatu żuromińskiego stanowi źródło uciążliwości zapachowej dla wielu mieszkańców gmin w powiecie żuromińskim. Wyrazem tego stanu rzeczy są skargi i wnioski mieszkańców kierowane do władz samorządowych” - czytamy w apelu. Rady Gmin z terenu powiatu jak również Rada Powiatu wcześniej wystosowały apele w sprawie nadmiernej koncentracji wielkofermowej na terenie powiatu, które trafiły m.in. do Ministerstwa Środowiska. W odpowiedzi, uzyskały informację, że największy wpływ na ograniczenie powstawania nowych ferm mają władze samorządowe. Mogą to zrobić poprzez wprowadzenie do miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego ograniczeń do lokalizacji instalacji do hodowli drobiu. „W związku z powyższym Rada Powiatu Żuromińskiego zwraca się z apelem do gmin Powiatu Żuromińskiego o podjęcie prac nad planami zagospodarowania przestrzennego określającymi jasne warunki rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, w tym wielkofermowej hodowli, które pozwolą skutecznie chronić mieszkańców powiatu żuromińskiego przed negatywnymi skutkami tej działalności” - czytamy w apelu. Apel zostanie przekazany wójtom i burmistrzom oraz radnym z powiatu żuromińskiego. Teraz to do nich należy kolejny ruch. To, czy plany zagospodarowania przestrzennego zostaną zmienione i w jakim zakresie, będzie wiadomo dopiero za jakiś czas.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Obiektywnie #1213937 | 213.238.*.* 8 paź 2013 15:09

  Drobiowe i świńskie LOBBY dotarło do rady powiatu. Chyba zbliżają się wybory i nie będzie kto miał wozić pijaków na wybory. Wszyscy się już przekonali do czego ta cała rada powiatu jest zdolna. Czas na zmiany

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Czesio #1213484 | 83.28.*.* 7 paź 2013 21:02

  Czyżbyś się nawrócił bo jak widać nareszcie ludzkim głosem mówisz i o dziwo bez wkręcania sukienkowych, Czy to cel się zmienił?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Pokręt #1213029 | 31.175.*.* 7 paź 2013 11:14

   Za taki apel radni wzięli dietę.To powinien być ustawowy obowiązek po wejściu do Unii, podobnie jak z likwidacją małych oczek wodnych,nieużytków i innych miejsc gdzie lęgło sie ptactwo i pożywienie dla tego ptactwa.Przez dopłaty straciliśmy dużo nieużytków za dopłaty.To był błąd mediatorów czyli rządu SLD chyba z ta panną do tańca PSL.Likwidacja małotowarowych gospodarstw też była błędem,zwiększyło się bezrobocie a mieso mamy z Primy,tam się dopiero daje antybiotyki do paszy i ine substancje by zwierz rósł zdrowo do 120 kilo,a potem wspaniałe szyneczki i polędwiczki dla dzieciaczków.

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz