Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Policjanci z Żuromina odwiedzili uczniów

2013-10-08 15:29:40 (ost. akt: 2013-10-08 15:35:50)

Podziel się:

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie odwiedzili najmłodszych uczniów w Szkole Podstawowej w Chamsku. Funkcjonariusze uczyli dzieci, jak należy zachować się w niebezpiecznych sytuacjach i opowiadali o zawodzie policjanta.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Funkcjonariusze z KPP Żuromin sierż. szt. Zbigniew Dymek – referent ds. nieletnich i patologii oraz dzielnicowy mł. asp. Mariusz Lech byli z wizytą w Szkole Podstawowej w Chamsku. Policjanci opowiadali dzieciom o zawodzie policjanta, prezentowali elementy wyposażenia. Głównym punktem programu było zwiedzanie policyjnego radiowozu. Dzieci mogły wejść do środka i zapoznać się z jego wyposażeniem. Na koniec dzieciom rozdano elementy odblaskowe oraz pamiątkowe książeczki.
- Takie wizyty u najmłodszych pełnią przede wszystkim rolę edukacyjną – mówi referent ds. nieletnich i patologii sierż. szt. Zbigniew Dymek – ale też dzięki nim przybliżamy się do mieszkańców naszego powiatu – dodaje.
Komenda Powiatowa Policji wizyty w przedszkolach i szkołach prowadzi regularnie. Chamsk 6 września był jednym z etapów akcji obejmującej cały powiat.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB