środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Żuromin. Budżet dla obywateli

2013-10-09 12:41:19 (ost. akt: 2013-10-09 12:45:56)

Podziel się:

„BO dobrze wiemy, czego chcemy” pod takim hasłem odbędzie się spotkanie otwarte dla wszystkich mieszkańców Żuromina poświęcone idei budżetu obywatelskiego. Odbędzie się ono w najbliższy czwartek, 10 października o godzinie 17:00 w Klubie Muzycznym przy ul. Warszawskiej

Spotkanie organizuje stowarzyszenie WZU w ramach ogólnopolskiej akcji „Masz głos, masz wybór”.
Uważamy, iż żurominianie mogą i wierzymy, że chcą brać czynny udział w decydowaniu na co wydawane będą nasze pieniądze. Od kilku lat czynią to mieszkańcy sołectw w gminie Żuromin w ramach Funduszu Sołeckiego – wyjaśniają członkowie stowarzyszenia WZU - Jednym z ustawowych zadań własnych gminy jest wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej, w tym tworzenie warunków do działania i rozwoju jednostek pomocniczych i wdrażania programów pobudzania aktywności obywatelskiej. Budżet obywatelski może być jednym z instrumentów do realizacji tego zadania – dodają.
Na spotkaniu będą obecni przedstawiciele akcji „Masz głos masz wybór”, którzy przedstawia założenia budżetu obywatelskiego. Zaproszono również urzędnika z Urzędu Miejskiego w Płocku, który przybliży zasady funkcjonowania budżetu obywatelskiego właśnie w Płocku. Taki budżet tam funkcjonuje od dwóch lat. Na spotkanie został zaproszony burmistrz Żuromina Zbigniew Nosek, radni miejscy i radni powiatowy z okręgu Żuromin.
Ewa Jabłońska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. adres #1215103 | 31.1.*.* 10 paź 2013 07:33

    Na plakacie ul. Wyzwolenia, w artykule ul. Warszawska.. na pewno się spotkają:D:D

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz