Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Żuromin. Skarga na Powiatowy Urząd Pracy

2013-10-11 08:34:09 (ost. akt: 2013-10-11 08:35:30)

Podziel się:

Komisja Rewizyjna zajęła się skargą na Powiatowy Urząd Pracy w Żurominie. Skarga dotyczy bezrobotnej, która miała odbywać staż w jednej z agencji ubezpieczeniowych w Żurominie.

Jednak właścicielka agencji nie była zadowolona z pracy kobiety. Poza tym stażystka w pewnym momencie przyniosła zwolnienie lekarskie na miesiąc i do pracy przestała chodzić. Po miesiącu pojawiły się kolejne zwolnienia. Właścicielka agencji ubezpieczeniowej w związku z tym wnioskowała w Powiatowym Urzędzie Pracy o skierowanie na staż inne bezrobotnego. Wniosek został odrzucony. Radnym wyjaśnienia w tej sprawie złożyła dyrektor PUP-u Danuta Bednarczyk. Wynika z nich, że staż nie mógł być przerwany i nie było podstaw, żeby pozbawiać kobietę możliwości kontynuowania stażu. Tym bardziej, że nie wiadomo było, ile czasu bezrobotna będzie na zwolnieniu lekarskim. Nie bez znaczenia jest fakt, że kobieta jest w ciąży. Zdaniem radnych przepisy pozwalają na przerwanie stażu, jeżeli usprawiedliwiona nieobecność uniemożliwia realizację programu stażu. W swoich wyjaśnieniach Bednarczyk jednak ten fakt pomija. Dlatego Komisja ustaliła, że poprosi dyrektor PUP – u o uzupełnienie swojego stanowiska w tej sprawie. Wówczas dopiero radni będą mogli rozpatrzeć skargę.
Ewa Jabłońska

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. info #1218694 | 83.6.*.* 14 paź 2013 20:57

  Czas na emeryturę!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pokręt #1217530 | 5.173.*.* 13 paź 2013 13:48

  Wiele urzędów,agencji,filii i innych tworów stworzonych przez rządzących dla "Swoich" nie powinno istnieć.Prywatny sektor sam sobie radzi świetnie bez rozbudowanej administracji i urzędów skarbowych.Dołożyć do teggo aparat ucisku czyli zbrojne ramię rządzących,policję,prokuraturę i sądy,co to ze sporej części wyroków ni śmiać się ni płakać.mafia zwalniana do domu i pewnie dostanie wynagrodzenie a psychicznie chorzy skazywani za kradzież długopisu na wieloletnie więzienie.Do tego inna,czarna,stara mafia grabiaca od wieków Polaków i nastawiona przeciwko Polsce,czyli kler kierujacy winę na wszystkich,nawet na dzieci,tak jak kiedyś na czarownice.To teraz co?dzieci należy palic na stosie,och wy bez czci szatany.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. He #1216712 | 31.174.*.* 12 paź 2013 08:02

   Bednarczykowa powinna być na emeryturze,Michalik oskarża nasze dzieci o prowokację i nakłanianie do pedofilii kapłanów ,rządzący przyzwyczaili się do lekkiego życia,nieróbstwa i wysokich poborów.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Grzegorz #1216037 | 11 paź 2013 10:49

   Tym razem to radni mają w 100 % rację. Jak można zrealizować cel stażu polegający na nabyciu umiejętności, doświadczenia w jakimś tam zawodzie, jeśli osoba bezrobotna przebywa na zwolnieniu. Staż nie jest stosunkiem pracy, a stypendium nie przysługuje za okres zwolnienia lekarskiego. W tej stuacji mozna przeciez skierowac na staz inna osobe i wyplacac jej stypendium. Umowe cywilno=prawna zawartą przez PUP z organizatorem stazu mozna zmieniac np. akesamii lub w jej tresci przewidziec okreslone dzialania w okreslonyc stuacjach. Dyrektor PUP nie popisala sie tutaj.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)