Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Zielona. Gimnazjalistka próbowała się zabić

2013-10-11 08:56:44 (ost. akt: 2013-10-13 20:13:57)
Uczennica miała dość życia

Uczennica miała dość życia

Podziel się:

Uczennica 2 klasy Gimnazjum w Zielonej próbowała się zabić. Dziewczynę znalazła w domu jej matka. Wezwała karetkę. Pod łóżkiem dziecka leżał list pożegnalny: „chciałabym pożegnać moją całą rodzinę w szczególności mamę, tatę, Anię (…) mam nadzieję, że spotkamy się w innym świecie”. W liście pada wiele gorzkich słów pod adresem nauczycieli.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl


We wtorek 10 września 14-letnia uczennica z Gimnazjum w Zielonej próbowała popełnić samobójstwo. Dziewczynę znalazła w domu jej matka. Wezwała karetkę. Nastolatkę z trudem uratowano. Była nieprzytomna przez trzy dni.

List pożegnalny
Dziewczyna przed zażyciem tabletek napisała list pożegnalny. Żegna się w nim z najbliższymi, marzy o dużym pogrzebie. W liście pada wiele gorzkich słów pod adresem nauczycielek, które wymienia z nazwiska i kilku koleżanek. „To one (…) są winne, że dziś mnie już nie ma” – napisała dziewczyna. W dramatycznym liście młodej, wrażliwej dziewczyny czytamy, że już dłużej nie może znieść życia. Co spowodowało tak drastyczny krok? Dlaczego młoda osoba, która tak naprawdę zaczyna swoje życie, nie chce żyć? Sprawę próbuje nam wyjaśnić matka dziewczynki.

Moja córka była prześladowana
Matka drugoklasistki mówi nam, że dziewczyna była prześladowana w szkole. Powodem miał być jej makijaż. Jak mówiła nam matka dziewczynki, dyrektorka szkoły i nauczycielki miały dziewczynę kilka razy upominać w dość szorstki sposób.
- Na jednej z lekcji pani dyrektor weszła do klasy, dała mojej córce chusteczki i kazała iść zmyć makijaż – mówiła matka gimnazjalistki.
Dziewczynie, jak mówi nam kobieta, dokuczali z tego powodu również inni uczniowie. Trudno nam wyobrazić sobie, jak wrażliwą osobą była dziewczyna i co mogło dziać się w szkole, że postanowiła popełnić samobójstwo.

Matka dziewczyny boi się o życie swojej córki. Tłumaczy też, dlaczego dziewczyna się maluje.
- Ona ma chora skórę. Próbuje to zakryć – mówi matka, pokazując zaświadczenie od lekarza dermatologa.
- Chciałabym, żeby wszystko było dobrze, żeby się wszyscy opamiętali – mówi matka.
Dziewczyna w szpitalu przebywała przez dwa tygodnie. Później wróciła do szkoły. Ale jak mówi matka, jej koszmar się nie skończył.


Pani dyrektor wzywa policję

Trudno nam się rozmawiało z dyrektor szkoły w Zielonej panią Grażyną Chmielewską. Dyrektor nie chce komentować sprawy. Matka dziewczyny twierdzi, że dyrektorka zaprzecza, jakoby próba samobójcza miała związek z sytuacją w szkole.
Nie mniej, jak dowiedzieliśmy się od rzecznika policji w Żurominie sierżanta sztabowego Tomasza Wnuka, tuż po całym zajściu w ZPO w Zielonej zorganizowane zostało spotkanie – pogadanka między innymi z przedstawicielami policji.
Jak mówiła matka poszkodowanej, w spotkaniu brali również udział psycholodzy i nauczyciele, a także ona – matka dziewczyny.
Sytuacja rodziny poszkodowanej jest niezwykle delikatna. Miejmy nadzieję, że w ten właśnie sposób potraktują ją wszyscy, a nastolatka znów odzyska radość życia.


Z uwagi na zbyt częste łamanie zasad tego forum, włączamy moderację komentarzy. Na forum nie pojawią się komentarze obraźliwe i wulgarne. Część komentarzy musimy usunąć - redakcja

Komentarze (198) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mańka #1236117 | 62.233.*.* 4 lis 2013 15:34

  skoro dziewczynka ma problemy z cerą do nie powinna używać fluidu i pudru... może czasy się zmieniają, ale szkoła to szkoła, a nie spotkania towarzyskie, na które się malujemy. Jeżeli chodzi o wyróżnianie uczniów to zawsze było... Chodziłam do innnego gimnazjum i również spotykałam się z wyróżnianiem dziećmi nauczycieli, pracowników banku itp.. To jest przykre i wymaga jak najszybszej zmiany.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. rodzic #1232349 | 31.175.*.* 30 paź 2013 15:41

   Co na to kuratorium, rzeczniki praw dziecka ? Podobno wszystkiemu winni rodzice? A szkoła - jaka jej rola ?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Zieleniak #1226017 | 164.127.*.* 23 paź 2013 11:36

   Piszecie o wplywowych rodzicach kurnikarzy, powiedzcie mi cholera gdzie i kto w ZIelonej ma kurniki i wplywowych rodzicow. Na wywiadowke moim zdaniem dobrze zrobila dyrekcja ze zaprosila policje. Nauzyciel nie ma zadnych praw, krzyknac nie moze. Jeden wielki cyrk. za moich lat jak sie dostalo przez rece to od razu do pionu postawilo. A swoja droga powinno byc normalne forum z rejestracja a nie taki jheden wielki syf.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Pokręt do ge4 #1223780 | 31.175.*.* 20 paź 2013 20:40

   Co sie nie spodobało cenzurze??O apostołach coś,macie naciski???wierzę,że tak,jesteście pod łapą czarnych ale jako tako nie dajecie się,i chwała wam za to.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. xxx #1223594 | 83.6.*.* 20 paź 2013 15:55

    pewna dziewczyna się wypowiedziała w bardzo długich komentarzach.... teraz tak mówi, a sama się malowała podkładem myślała, że tego nie widać, a jednak było widać i jakoś jej nauczyciele nie zwracali uwagi A BYŁO WIDAĆ ŻE JEST UMALOWANA. dlaczego nie zwrócili jej uwagi, bo była bardzo lubiana przez nich. ja się do szkoły nie malowałam i jakoś przeżyłam, ale są takie dziewczyny, które nie lubią być nieumalowane i się malują. jeśli dziewczyna wstydzi się swojej skóry to niech zmieni szkołe co by wyszło jej na dobre, ponieważ tu bd jej teraz ciężko, albo niech zaniesie zaświadczenie od lekarza, że ma chorą skórę i czy by mogła sie delikatnie malować... a przechwalać się tak jak tam osoba poniżej w takich długich komentarzach to ja też mogę. zamiast komentować to co tutaj komentują to ona się chwali do jakiej szkoły się dostała i wgl. nikogo to nie interesuje

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (198)