Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Piłka nożna. Wkra odpada z Unieckiem

2013-10-12 12:00:00 (ost. akt: 2013-10-11 09:14:57)
W meczu pucharowym zagrał m.in. Radosław Jankowski

W meczu pucharowym zagrał m.in. Radosław Jankowski

Podziel się:

Bardzo krótko trwała przygoda Wkry Żuromin z Pucharem Polski. Podopieczni Jarosława Sochackiego rozpoczęli i zakończyli zmagania w IV rundzie. Wkra przegrała w wyjazdowym spotkaniu z Jutrzenką Unieck 2:3.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Nie ma już żadnego zespołu z powiatu żuromińskiego w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu okręgu ciechanowsko-ostrołęckiego. Po odpadnięciu Boruty Kuczbork i Wkry Bieżuń w III rundzie, na kolejnym etapie z rozgrywkami pożegnała się również Wkra Żuromin.
- W Uniecku zagrają zawodnicy, którzy w tym sezonie grali mniej lub wcale. Do tego skorzystamy także z pomocy kilku juniorów – mówił przed meczem szkoleniowiec Wkry Żuromin Jarosław Sochacki.
Szansę zagrania w barwach dorosłej drużyny żuromińskiej Wkry otrzymali Cezary Teodorczyk, a także Dawid Sokołowski. W pierwszym składzie zespołu wybiegł najmłodszy z braci Stopczyńskich – Kamil, w bramce pojawił się rezerwowy bramkarz Mateusz Szmyt, a w składzie także m.in. Sławomir Dudek czy Rafał Pikalski. Na fatalnie przygotowanym boisku gospodarze pokazali się ze znacznie lepszej strony. Nie pomogły nawet zmiany, których w drugiej połowie dokonał szkoleniowiec Wkry wprowadzając czołowych zawodników. Ostatecznie Jutrzenka występująca w A-klasie pokonała czwartoligową Wkrę 3:2. Bramki dla zespołu z Żuromina zdobyli Bartłomiej Nowacki oraz Piotr Melchinkiewicz.
- Najwyższy priorytet ma dla nas liga, a nie puchar – mówił po porażce Sochacki.
Zdaje się, że z podobnego założenia wyszli także trenerzy innych zespołów z czwartej ligi. Na osiem klubów IV ligi, które przystąpiły do rozgrywek w tej rundzie do dalszej fazy awansowała tylko jedna z nich. Pozostałe zespoły uległy niżej notowanym rywalom.

Jutrzenka Unieck – Wkra Żuromin 3:2

Skład: M. Szmyt – R. Jankowski, D. Sokołowski, R. Pikalski, B. Narewski – R. Kruk, S. Dudek, D. Gatyński - B. Nowacki, K. Stopczyński, C. Teodorczyk
Grali również: R.Andrzejewski, P.Melchinkiewicz, T.Kamiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB