środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Piłka nożna. Żuromińscy oldboje na Mistrzostwach Polski

2013-10-13 12:00:00 (ost. akt: 2013-10-11 09:29:16)
Oldboje z Żuromina

Oldboje z Żuromina

Podziel się:

OVB Oldboys Żuromin jako jeden z szesnastu zespołów z całego kraju rywalizował o tytuł Mistrza Polski w turnieju Orlik Polska 2013. Żurominianie wzięli udział w imprezie korzystając z „dzikiej karty”. Nasz zespół w rozgrywkach grupowych zajął trzecie miejsce i nie awansował do dalszej fazy. OVB zostało sklasyfikowane na miejscach 8-12.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Finał ogólnopolskiego turnieju Orlik Polska 2013 w kategorii powyżej 35 lat rozegrany został w Olsztynie. Do turnieju finałowego awansowało szesnastu zwycięzców wojewódzkich wyłonionych na podstawie rozgrywanych turniejów. Z województwa mazowieckiego w finale centralnym wzięły udział jednak dwie drużyny. Zwycięzca eliminacji wojewódzkich MOSiR Ząbki oraz zespół z drugiego miejsca OVB Oldboys Żuromin. Żurominianie skorzystali z tzw. „dzikiej karty” i wskoczyli w miejsce zespołu z województwa opolskiego, które nie zdecydowało się przyjechać do Olsztyna na finały.
Żurominianie, grając w miejsce zespołu z województwa opolskiego, trafili do niezwykle silnej i ciekawej grupy. Choć nasi piłkarze dzielnie stawiali czoła przeciwnikom to jednak nie udało się im sprawić niespodzianki i awansować do półfinałów (z każdej z czterech grup do dalszej fazy awansował tylko zwycięzca grupy). Mimo wyrównanej gry zarówno z MOSiR-em Ząbki, w którego składzie grał m.in. trener pierwszoligowego Dolcanu Ząbki Robert Podoliński, a także z Genticius Olczak Team Białystok nasi gracze schodzili z boiska pokonani. OVB przegrało odpowiednio z tymi zespołami 2:3 oraz 1:2. ostatnie spotkanie, które zadecydować miało o trzecim miejscu w grupie było najlepszym w wykonaniu żuromińskich oldbojów. Starter Egolit Kutno nie był w stanie przeciwstawić się naszemu zespołowi, a OVB zaaplikowało rywalom aż osiem bramek. Gracze z Kutna odpowiedzieli dwiema bramkami. Zajęte trzecie miejsce pozwoliło sklasyfikować OVB Oldboy wraz z innymi zespołami z trzecich miejsc z pozostałych grup na pozycjach 8-12.
Mistrzem Polski został zespół Maro Team Rzeszów pokonując w finale IJM Services Toruń. Na trzecim miejscu turniej zakończył Oldboy Team Olsztyn, na czwartej pozycji MOSiR Ząbki.


Wyniki:
MOSiR Ząbki – Starter Egolit Kutno 4:0
Genticus Bialystok – OVB Oldboys Żuromin 2:1
MOSiR Ząbki – OVB Oldboys Żuromin 3:2
Starter Egolit Kutno – Genticus Białystok 2:3
MOSiR Ząbki – Genticus Białystok 4:2
Starter Egolit Kutno – OVB Oldboys Żuromin 2:8

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB