Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Drugie śniadania dla pierwszaków. Gmina Żuromin

2013-10-15 13:49:04 (ost. akt: 2013-10-15 13:51:06)
 Uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Poniatowie: Marta Budka, Roksana Cyrankowska, Weronika Glezman, Martyna Kamińska, Aleksandra Marciniak, Kamil Wiśniewski, Łukasz Zieliński (nieobecna Agata Orłowska).

Uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Poniatowie: Marta Budka, Roksana Cyrankowska, Weronika Glezman, Martyna Kamińska, Aleksandra Marciniak, Kamil Wiśniewski, Łukasz Zieliński (nieobecna Agata Orłowska).

Podziel się:

Już od sierpnia tego roku redakcja Kuriera Żuromińskiego przygotowywała się do drugiej edycji akcji społecznej pod nazwą „Śniadanko dla pierwszoklasisty”. Akcja ma na celu promowanie dobrych nawyków żywieniowych. Od 2 października rozpoczęliśmy wręczanie pudełek na drugie śniadanie. Spory udział w naszej akcji mają przedsiębiorcy z naszego rejonu. Tym razem wspierała nas firma PGE Energia Odnawialna.

Angelika Szczechowicz
a.szczechowicz@kurierzurominski.pl

Redakcja Kuriera Żuromińskiego wraz ze współpracującymi z nią firmami po raz drugi organizuje akcję społeczną „Śniadanko dla pierwszoklasisty”. Akcja ma na celu przypominanie uczniom, którzy dopiero zaczynają edukację, jak ważne jest drugie śniadanie. Uważamy, że promowanie dobrych nawyków żywieniowych wśród dzieci jest sprawą bardzo ważną, dlatego wraz ze sponsorami organizujemy dla wszystkich pierwszaków z terenu powiatu żuromińskiego pudełka na drugie śniadanie wraz z przekąską w środku.
Pierwsze pudełka, których sponsorem jest koncern PGE Energia Odnawialna wręczyliśmy 2 października pierwszakom ze Szkół Podstawowych w Poniatowie, Będzyminie, Raczynach, Kliczewie Dużym oraz Chamsku.

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pokręt #1227187 | 5.173.*.* 24 paź 2013 16:20

  Jakoś księża nie chodzą w ten interes,jakby śniadanko dla wszystkich z powiatu,to można się nachapać,dla kilku dzieci nie warto marnować cennego czasu.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Dob... #1224719 | 95.49.*.* 21 paź 2013 22:27

  A ja widzę absurd utrzymywania przez sześć lat sztabu nauczycieli dla siódemki dzieci przez sześć lat. Co na to na Pan Burmistrz? W tej gminie nie mamy tylko nauczycieli ale całe społeczenstwo.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. yy #1224711 | 79.163.*.* 21 paź 2013 22:23

   widzę cień fotografa :)

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Pokręt do ge4 #1223234 | 188.33.*.* 20 paź 2013 08:24

   To wszyscy powinni wiedzieć.Jan Paweł II Był, jako głowa Kościoła watykańskiego, doskonale poinformowany o istnieniu Crimen Sollicitationis . Nie uczynił jednak nic, by dokument anulować i poprzez to zapobiec tysiącom tragedii molestowanych seksualnie, gwałconych przez zboczeńców w sutannach dzieciaków. Nie kiwnął nawet swym upierścienionym palcem, aby nie dopuścić do kontynuacji koszmaru, dla wielu ofiar kończącego się samobójstwem. Za to lubił błogosławić najmłodszych, z dobrotliwym uśmiechem brać ich ręce i przytulać. Santo subito! Tak bardzo ukochał dzieci... Crimen Sollicitationis to tajny dokument, datowany na 16 marca 1962, opracowany przez watykańskich urzędników, zatwierdzony przez papieża Jana XXIII i podpisany przez kardynała Alfredo Ottaviani, sekretarza Świętego Oficjum.(Obecna nazwa: Kongregacja Nauki Wiary, dawniej Święta Inkwizycja) W samej rzeczy dokument ten był szczegółowym planem, zawierającym instrukcje w kwestii postępowania w przypadkach oskarżeń księży o seksualne wykorzystywanie małoletnich. Przepisy dotyczyły też przypadków zoofilii i homoseksualizmu. Owe ścisłe instrukcje postępowania obowiazywały kler katolicki na całym świecie. O czym mówi tajna instrukcja? Crimen Sollicitationis jest dokumentem, który pod karą ekskomuniki nakazuje trzymanie w największej tajemnicy przestępstw seksualnych księży; nakazuje bezkompromisową walkę z poszkodowanymi i tymi, którzy ich popierają; zakazuje współpracy w tych sprawach z organami ścigania; nakazuje niszczenie dowodów przestępstw i utrudnianie pociągnięcia do odpowiadzialności osób duchownych (poprzez np. przeniesienie księdza-pedofila do innej parafii).

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Pokręt #1219519 | 109.243.*.* 15 paź 2013 20:57

   Odnawialne źródła energii to jedno wielkie oszukaństwo za wyjątkiem nasadzeń drzew i ich wycinki i podgrzewania wody w najtańszych nawet kaloryferach panelowych a wszystko zrobione domowym sposobem.Wiatraki,energia elektryczna ze słońca to na dzień dzisiejszy życie na koszt innych(podobnie jak czarni). Koszt produkcji i utrzymania wiatraka jest znacznie większy niźli wytworzenie energii z istniejących paliw.Tracimy więcej kalorii niźli zyskujemy.To samo z montowanymi na dachu profesjonalnymi podgrzewaczami wody czy też ogniwami wytwarzającymi energię. Jest to oszukiwanie ludzi i życie na koszt podatników. Jedynymi opłacalnymi i tanimi źródłami energii to energia jądrowa i niestety ,jeszcze nie opanowana energia termojądrowa. O Tesli krążą legendy i teorie spiskowe. Mam nadzieję,że nauka rozwiąże lepiej pozyskiwanie kalorii niźli ewolucja i wynikająca z tego powodu myśl techniczna. Może odnajdą się zapisy,jak pozyskiwać energię,którą spisali ewangieliści a gdzieś zaginęła?Co prawda oni zawsze mieli ciepło,chodzili na pieszo lub jeździli na osłach,nie szukali pieniędzy,żyli skromnie,czasami raz dziennie jedli oliwki.Nasi kaznodzieje nie martwią się o energię,jeżdżą bryczkami typu maybach,(a co na krowach mają jeździć?),żrą kawior i popijają szampanem i śmieją się z ludzi chodzących do spowiedzi i rzucających na tacę za życie wieczne,za wypominki,za sakramenty święte,rzucających dla tłustych brzuchów i rozpasionych władzą szamanów.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)