Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Bieżuń. Dla uczniów i dla nauczycieli

2013-10-16 12:24:54 (ost. akt: 2013-10-16 12:30:25)
Pierwszaki z klasy wojskowej otrzymali dyplomy

Pierwszaki z klasy wojskowej otrzymali dyplomy

Podziel się:

W ubiegły piątek w bieżuńskim Liceum świętowali nauczyciele i uczniowie. Ten dzień był szczególnie ważny dla uczniów klas pierwszych. Po raz pierwszy ślubowanie odbyło się zgodnie z ceremoniałem wojskowym.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl
Piątek 11 października był dniem szczególnie ważnym dla uczniów klas pierwszych w Liceum Ogólnokształcącym w Bieżuniu. Tego dnia odbyło się ich ślubowanie. W tym roku po raz pierwszy konwencja ślubowania była inna niż w latach poprzednich. W tym roku pierwsze klasy, nie tylko klasa o profilu wojskowym, ślubowały zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Celebra miała bardzo uroczysty charakter. Na początku odsłuchano hymnu Wojska Polskiego, potem uczniom klasy wojskowej wręczono dyplomy kadeta. Na uroczystość byli zaproszeni rodzice, ale także wielu innych gości: reprezentant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ciechanowie kapitan Marcin Dominiak, starosta Janusz Welenc, kombatanci z bieżuńskiego koła Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych Aleksander Domeracki i Czesław Skowerski.
Dla nauczycieli
Tego dnia w bieżuńskim Liceum obchodzono również Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom składano życzenia, wręczono kwiaty i słodkości. Kilkoro nauczycieli otrzymało specjalne nagrody. Medal Komisji Edukacji Narodowej przyznano Marzenie Twarogowskiej, Starosta Żuromiński nagrodził Barbarę Rogowską. Natomiast za osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej, nagrody otrzymały trzy nauczycielki: Lena Gulczyńska, Justyna Kalkowska i Beata Kursa. Tradycyjnie również dyrektor nagradza pracowników administracyjnych. W tym roku nagrodził: Grażynę Sawicką, Jarosława Gadeckiego i Bożenę Dobies. Uczniowie też przyznali nagrodę. W tym roku trafiła do Tomasza Marca, który tym samym otrzymał tytuł „Nauczyciela na 6”, dyplom i gromkie oklaski.
Na zakończenie uroczystości uczniowie zaprezentowali program artystyczny.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. uczeń #1220864 | 178.181.*.* 17 paź 2013 07:49

    Szkoda ,że pan dyrektor nie pytał uczniów o opinie nagrody dla nauczycielka.Ciekawe czym się kierował chyba najsłabszymi wynikami matury i niezdanymi z j. polskiego

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ∫∫∫dxdydz #1220655 | 89.75.*.* 16 paź 2013 21:00

    To maja byc zolnierze?? buahahaha

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz