Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Piłka nożna. Szczypiorniak w bieżuńskiej hali

2013-10-20 12:00:00 (ost. akt: 2013-10-18 10:21:59)
Szczypiorniści z Bieżunia wraz ze swoim szkoleniowcem

Szczypiorniści z Bieżunia wraz ze swoim szkoleniowcem

Podziel się:

Podopieczni Daniela Liszewskiego szczypiorniści Wkry Bieżuń zajęli drugie miejsce w pierwszym z czterech turniejów Wojewódzkiej Ligi Piłki Ręcznej Chłopców. Na parkiecie Bieżuńskiej Hali Sportowej nasi zawodnicy okazali się słabsi jedynie od pierwszego zespołu warszawskiej Wilanowii.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

W sobotę 5 października w Bieżuńskiej Hali Sportowej odbył się pierwszy turniej Wojewódzkiej Ligi Piłki Ręcznej Chłopców. Jest to jeden z czterech planowanych turniejów. Wzięły w nim udział dwa zespoły warszawskiej Wilanowii, a także zespół Orła Zawidz i gospodarze zmagań szczypiorniści bieżuńskiej Wkry.
- W barwach mojego zespołu wystąpili uczniowie szóstej klasy, klasy sportowej ze szkoły podstawowej – mówi trener bieżunian Daniel Liszewski.
W turnieju Wojewódzkiej Ligi Piłki Ręcznej Chłopców najcięższym przeciwnikiem był pierwszy zespół warszawskiej Wilanowii, który nie dał żadnych szans bieżunianom. Pozostałe pojedynki były już wygrane. Rezerwy Wilanowii nie stanowiły problemu dla bieżunian. Aż dwadzieścia jeden bramek przewagi miała Wkra po zakończonym pojedynku. Młodzi szczypiorniści nie mieli także problemów ze zwycięstwem z Orłem Zawidz.
- Wojewódzka Liga to przygotowanie dla mojej drużyny do udziału w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego. Tam czekają nas bardzo trudne spotkania i musimy być dobrze przygotowani. Będziemy mierzyć się byłymi mistrzami polski z Ciechanowa i Regimina. Będziemy chcieli walczyć z nimi o medale mistrzostw rejonu ciechanowskiego – dodaje Liszewski.
Kolejny turniej z cyklu odbędzie się już w najbliższą sobotę w Zawidzu Kościelnym.

Wyniki turnieju:
Wkra Bieżuń – Orzeł Zawidz 24:12
Wilanowia Warszawa I – Wkra Bieżuń 26:7
Orzeł Zawidz – Wilanowia Warszawa II 25:13
Wkra Bieżuń – Wilanowia Warszawa II 30:9
Wilanowia Warszawa I - Orzeł Zawidz 42:12
Wilanowia Warszawa I – Wilanowia Warszawa II 20:9

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB