Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

NFZ nie stwierdził uchybień

2013-10-23 12:41:43 (ost. akt: 2013-10-23 12:44:45)
Kontrola w szpitalu zakończyła się pozytywnie dla placówki

Kontrola w szpitalu zakończyła się pozytywnie dla placówki

Podziel się:

Narodowy Fundusz Zdrowia pozytywnie ocenił dostępność lekarzy w poradniach w żuromińskim szpitalu oraz w ośrodku zdrowia w Kuczborku. Kontrola została przeprowadzona po interpelacji radnego powiatowego Marka Tańskiego i interwencji posłanki Julii Pitery.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Na sesji Rady Powiatu 25 czerwca radny Marek Tański interpelował w sprawie Ośrodka Zdrowia w Kuczborku. Zdaniem radnego wówczas w Ośrodku panował chaos i bałagan. Dwóch tamtejszych lekarzy było na urlopie i pacjenci nie mogli skorzystać z porady lekarskiej. Dopiero po jakimś czasie, jak mówił w czerwcu Tański, mieszkańcy Kuczborka dowiedzieli się, że mogą skorzystać z porady lekarskiej u lekarzy w Żurominie. Wiele jednak osób nie została przyjęta przez lekarza. Po ukazaniu się artykułu w Kurierze dotyczącego interpelacji Tańskiego, sprawą zainteresowała się posłanka Julia Pitera. Pitera zwróciła się do dyrektora Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w warszawie o kontrolę realizacji kontraktów przez Ośrodek Zdrowia w Kuczborku oraz w Praktyce Lekarza Rodzinnego „Sanitas” w Zielonej. Razem z pismem posłanka przesłała do dyrektora artykuł z Kuriera Żuromińskiego pt. „Tański martwi się o przyszłość ośrodka zdrowia”.

Lekarze byli dostępni

Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia skontrolował dostępność do lekarzy rodzinnych w okresie od 1 czerwca do 31 lipca. NFZ pozytywnie ocenił dostępność 9 lekarzy w poradni w Żurominie oraz 2 lekarzy w Ośrodku Zdrowia w Kuczborku. Z wystąpienia pokontrolnego, którego treść do dyrektora szpitala Zbigniewa Białczaka trafiła 2 października, wynika również, że NFZ pozytywnie ocenił dokonywanie zmian w harmonogramie pracy lekarzy w poradniach w Żurominie i w Kuczborku w okresie objętym kontrolą.
Pacjenci mogli więc korzystać z porad lekarskich w tym czasie bez większych problemów, a przynajmniej tak możemy wnioskować z wystąpienia pokontrolnego NFZ.

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pacjent #1227849 | 83.31.*.* 25 paź 2013 10:29

  jeśli to jest prawda - to większej parodii nie widziałam - czyli już wiadomo dlaczego nie ma pieniędzy w NFZ - wszystko można ukryć przed kolesiami, albo może inaczej zawsze coś można włożyć do kieszeni kolesi

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. He he #1226281 | 31.175.*.* 23 paź 2013 17:59

  Radny wyszedł na barana.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. marek #1226267 | 77.254.*.* 23 paź 2013 17:49

   hehe parodia przecież wiem jak było mieszkam tam to co nfz zrobił i widział to parodia

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz