Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Siatkówka. Rosario kontynuuje dominację

2013-10-26 12:00:00 (ost. akt: 2013-10-25 08:38:28)

Podziel się:

W ubiegłym sezonie, jako zawodniczki młodsze od rywalek, wygrały Mistrzostwo Mazowsza, w tym roku kontynuują swoją dominację. Rosario Lubowidz w ekspresowym tempie wygrało pierwszy turniej ligi młodziczek w Płocku.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl


W ubiegłym sezonie Rosario zdominowało rozgrywki młodziczek na Mazowszu, dysponując zespołem młodszym od rywali. W tym roku może być i już pierwszy turniej pokazał, że będzie podobnie. Doświadczone, ograne zawodniczki tercetu trenerskiego Marek Zieliński, Zbigniew Margalski, Artur Kubkowski znów pokazały swoją siłę rywalkom w kategorii młodziczek.
- To nie może dziwić. Przecież w naszym zespole grają te same zawodniczki, które w ubiegłym sezonie, jako zawodniczki młodsze zdobyły Mistrzostwo Mazowsza Młodziczek - tłumaczy Zbigniew Margalski.

Fantastyczne otwarcie sezonu


Ten sezon w kategorii młodziczek Rosario Lubowidz rozpoczęło piorunująco. Najpierw łupem siatkarek z Lubowidza padł turniej rozstawieniowy, gdzie zapewniły sobie bez żadnych problemów awans do pierwszej ligi mazowieckiej. Później w równie efektownym stylu wygrały pierwszy turniej ligowy młodziczek.
- Podsumowując pierwszy turniej pierwszej ligi młodziczek, można stwierdzić, iż nasz zespół jest poza zasięgiem przeciwniczek – stwierdza z zadowoleniem Margalski.
W ciągu dwóch dni rywalizacji Rosario rozegrało pięć spotkań. Rywalami były zespoły Nike Ostrołęka, SMS Warszawa, 6 Radom, Volley Płock i Atena Warszawa. Wszystkie spotkania były szybkie i krótkie. Już w pierwszym meczu z gospodyniami zmagań było widać, jak dobrze dysponowane są nasze zawodniczki. Volley Płock w pierwszym secie zdobył tylko dwanaście, a w drugim 16 punktów. Granicy dziesięciu punktów nie przekroczyły siatkarki SMS Warszawa. Warszawianki zdobywały odpowiednio dziewięć i siedem punktów w poszczególnych partiach. Trzecie sobotnie spotkanie także było krótkim widowiskiem. Nike nie postawiło wysoko poprzeczki, co sprawiło, że Rosario znów nie straciło seta, a rywalki nie zdobyły więcej niż dwanaście punktów.

Równie udana niedziela

Siatkarska niedziela wyglądała podobnie jak wcześniejsze pojedynki. Atena Warszawa nie sprawiła żadnego kłopotu, a nasze dziewczęta grały znakomicie w obronie i co rusz popisywały się mocnymi atakami. Wyżej poprzeczkę postawił zespół z Radomia. W pierwszym secie wprawdzie ugrał tylko jedenaście punktów, ale już w drugim najwięcej ze wszystkich zespołów, z którymi w ciągu dwóch dni Rosario grało – siedemnaście. Taka ilość punktów była również po części spowodowana słabszą postawą na zagrywce siatkarek z Lubowidza. W tym secie nasz zespół popsuł ich siedem. W ciągu całego turnieju tylko w dwóch setach rywalki zdobyły więcej niż 15 punktów.
Kolejny turniej I ligi młodziczek odbędzie się 9-10 listopada w Żurominie.
Skład: Weronika Trzeciak, Paulina Sobolewska, Natalia Mazurkiewicz, Milena Montowska, Marcelina Karpińska, Katarzyna Niderla, Wiktoria Lewandowska, Klaudia Margalska, Aleksandra Kąpińska.
Trenerzy: Marek Zieliński, Zbigniew Margalski, Artur Kubkowski

Wyniki:
Rosario Lubowidz - Volley Płock 2:0 (25:12, 25:16)
Rosario Lubowidz - SMS Warszawa 2:0 (25:9, 25:7)
Rosario Lubowidz - Nike Ostrołęka 2:0 (25:10, 25:12)
Rosario Lubowidz - 6 Radom 2:0 (25:11, 25:17)
Rosario Lubowidz - Atena Warszawa 2:0 (25:12, 25:6)

Miejsca po pierwszym turnieju:
1. Rosario Lubowidz
2. SMS Warszawa
3. Nike Ostrołęka
4. Atena Warszawa
5. „6” Radom
6. Volley Płock

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. podziwiam #1229231 | 79.191.*.* 26 paź 2013 23:28

    No, no... to jest najwyższa klasa... podziwiam.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz