Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Lutocin. Przedszkolna integracja na oczach rodzin

2013-10-30 12:08:36 (ost. akt: 2013-10-30 12:47:05)

Podziel się:

Przedszkole Samorządowe w Lutocinie tętni życiem. Tym razem przedszkolaki występowały przed rodzicami, rodzinami i zaproszonymi gośćmi w prezentacji „Jestem Przedszkolakiem”.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl
Prezentacja Grup Przedszkolnych „Jestem Przedszkolakiem”, to pierwszy tak duży projekt realizowany w tym roku szkolnym przez przedszkole w Lutocinie. 11 października wszystkie grupy przedszkolne wystąpiły przed zaproszonymi gośćmi. Przynależność do swoich grup rówieśniczych prezentowały „Biedronki” (grupa 3-4 – latków) pod kierunkiem Justyny Jędrzejak, „Jabłuszka” (grupa 5-latków) z wychowawczynią Marią Kamińską i najstarsza grupa „Muchomorki” (6-latki) pod opieką Krystyny Pstrągowskiej.
- Poprzez takie formy zacieśniają się więzy koleżeństwa i przyjaźni nawiązanych na początku roku szkolnego, kształtuje się umiejętność współpracy, zespołowe działania i wspólnego dążenia do osiągania celu oraz dzielenia się radością z grupowego sukcesu – mówi jedna opiekunka 5-latków Maria Kamińska.
Podczas prezentacji dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, recytowały. Wszystkie te umiejętności posiadły podczas wspólnych ćwiczeń od początku roku szkolnego.
Poza tym przedszkolaki deklarowały (najmłodsi) i potwierdzały (starsze grupy)swoją chęć i gotowość do bycia członkiem przedszkolnej społeczności.
- U wychowanków przedszkola ugruntowuje się poczucie przynależności do grupy społecznej wraz z wszystkimi konsekwencjami towarzyszącymi jej członkom. Po miesiącu pobytu w przedszkolu, przedszkolnych zajęć i zabaw, wspólnego spędzania czasu dzieci już wiedzą, że „przedszkolakiem warto zostać, bo to bardzo fajna postać!” – mówi Maria Kamińska.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. do ge4 #1232882 | 31.175.*.* 31 paź 2013 06:58

    wyjechał z kraju na Dominikanę?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Pokręt #1232519 | 31.175.*.* 30 paź 2013 17:55

    A kapłana ni widu ni słychu,co im się w głowach poprzestawiało?Nie wszyscy byliście na Dominikanie,polskie dzieci trzeba indoktrynować,od biskupów dostaniecie po uszach.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz