Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Żuromin. Komisja obradowała nad skargą na PUP

2013-11-04 08:27:54 (ost. akt: 2013-11-04 08:32:01)

Podziel się:

Na ostatnim posiedzeniu komisji rewizyjnej 18 października radni po raz kolejny obradowali nad skargą na Powiatowy Urząd Pracy w Żurominie.

Skarga dotyczy bezrobotnej, która odbywała staż w agencji ubezpieczeniowej w Żurominie. Skargę złożyła właścicielka agencji, ponieważ po około miesiącu od rozpoczęcia stażu, bezrobotna przedłożyła zwolnienia lekarskie i nie przychodziła do biura. Potem pojawiały się kolejne zwolnienia. Właścicielka agencji do Powiatowego Urzędu Pracy złożyła wniosek o zmianę stażysty na innego. Prośba została odrzucona. Z wyjaśnień złożonych komisji przez dyrektor PUP Danutę Bednarczyk wynika, że nie było podstaw do przerwania stażu. Na poprzednim posiedzeniu członkowie Komisji ustalili, że poproszą Bednarczyk o wyjaśnienie, czy jej zdaniem program stażu mógł w tym przypadku być zrealizowany. W przypadku, gdy bezrobotny nie jest obecny w miejscu, gdzie odbywa staż, realizacja programu może być niemożliwa. Bednarczyk uważa jednak, że w tym przypadku nie było takiego zagrożenia.
- Nie wyobrażam sobie, żeby na 6 miesięcy stażu być nieobecnym przez 4 miesiące i zrealizować program – mówi Zbigniew Włocki.
Innego zdania jest przewodniczący Komisji Rewizyjnej Ryszard Dobiesz
- Też miałem wątpliwości, ale skoro dyrektor PUP twierdzi, że nie było groźby niezrealizowania programu stażu, to niby dlaczego mamy uznać inaczej – mówił Dobiesz.
Zdaniem Włockiego dyrektorka PUP – u nie ma racji. Podejmując decyzje, że staż będzie kontynuowany, mogła narazić urząd na straty finansowe. Żeby mieć jasność Komisja na wniosek Włockego wystąpi do dyrektor PUP – u o udzielenie informacji, jak zakończył się staż. Może to stanie argumentem za uznaniem zasadności skargi lub jej niezasadności.

Ewa Jabłońska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Do he he #1236842 | 79.191.*.* 5 lis 2013 08:07

    Oni i tak mają wszystko w PUPie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. He,he #1235973 | 5.173.*.* 4 lis 2013 11:19

    Po pierwsze to czemu kierowniczka PUP nie jest na emeryturze,ona jest chora na ludzi.Ma sprawy sądowe.Inne sprawy zakończyły się werdyktem niekorzystnym dla PUP.Powinna z tego tytułu być zwolniona.Chroni ją sytuacja,że syn jest księdzem? W opisywanej sytuacji należy trzymać się litery prawa,powinna być wykładnia,jak postępowac w przypadku choroby na stażu,ani Pan Dobiesz ani Pani Bednarczyk nie powinni podejmować decyzji według swojego uznania.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz