Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Nauczyciele ze Związku Nauczycielstwa Polskiego świętowali

2013-11-06 14:57:38 (ost. akt: 2013-11-06 15:00:02)
Wspólne zdjęcie nauczycieli podczas spotkania

Wspólne zdjęcie nauczycieli podczas spotkania

Podziel się:

To było prawdziwe święto nauczycieli z całego powiatu żuromińskiego. Był czas na wspomnienia, refleksje, a także odznaczenia. W powiatowym święcie z okazji Dnia Edukacji Narodowej wzięli udział nauczyciele i pedagodzy z całego powiatu, a także lokalne władze.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego – Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w sali „Amorek” w Żurominie odbyły się powiatowe uroczystości Związku Nauczycielstwa Polskiego.
- Cieszę się, że spotykamy się w tak licznym gronie w dzień, który jest i powinien pozostać wielkim świętem nauczycieli oraz pracowników oświaty. Powinien być dniem dyskusji i wymiany myśli pedagogicznej – mówiła w swoim wystąpieniu prezes powiatowego zarządu Związku Nauczycielska Polskiego Marzena Więckowska.
- Wszystkim zgromadzonym na sali nauczycielom i pracownikom oświaty chcę złożyć życzenia wytrwałości w podążaniu do wyznaczonych i wymarzonych celów, radości z osiąganych sukcesów pedagogicznych oraz właściwej gratyfikacji finansowej – dodawała.

Na uroczystości oprócz nauczycieli z całego powiatu pojawili się także lokalni politycy. Na spotkaniu obecny był starosta powiatu żuromińskiego Janusz Welenc, Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Rzymowski, Burmistrz Gminy i Miasta Żuromin Zbigniew Nosek, a także Wójt Gminy Lutocin Ryszard Gałka. Tegoroczne spotkanie było także okazją do nadania odznaczeń i wyróżnień. Za sześćdziesięcioletnią przynależność do organizacji związkowej uhonorowani statuetkami zostali Kazimiera Kowalska, Halina Kawczyńska, Wacława Kowalska, Tekla Kąkol, Aleksandra Kosińska i Tadeusz Orłowski.
- Jest nam niezmiernie miło dziękować za działanie, wytrwałość i pokazywanie sensu przynależności do najstarszej nauczycielskiej organizacji związkowej – mówiła prezes ZNP Marzena Więckowska.
Wzorem ubiegłych lat wnioski o medale Komisji Edukacji Narodowej składały także zarządy ognisk wchodzące w skład powiatowego związku. Za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze oraz działalność społeczną na rzecz szkoły i środowiska lokalnego medale otrzymali dyrektor SSP w Sarnowie Jolanta Stanek, dyrektor SSP w Mleczówce Małgorzata Markowska, była dyrektor, obecnie nauczycielka Zespołu Szkół w Lutocinie Marlena Kamińska, Beata Gronkiewicz nauczycielka ZSP w Żurominie, Marzena Twarogowska nauczycielka LO w Bieżuniu, Dorota Brzozowska i Nina Sadowska nauczycielki ZPO w Bieżuniu, a także Danuta Szymańska nauczycielka SSP w Przeradzu Małym. Nauczycielka ta została wyróżniona także „Złotą odznaką ZNP” za szczególną i długoletnią działalność na rzecz związku. Po raz pierwszy przyznano także na wniosek Oddziału Sekcji Emerytów i Rencistów w Żurominie oraz Zarządu Oddziału odznaczenie „Przyjaciel Seniora” dla dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Żurominie Tomasza Ogrodowczyka. Doceniono również nauczycieli, którzy zakończyli w tym roku pracę zawodową. Były to nauczycielki – Jolanta Kubkowska z SSP w Sinogórze, Jolanta Woźniak z ZS w Zieluniu, a także Alicja Pasińska oraz Hanna Kozłowska z ZS w Syberii.
- Za wieloletni trud pedagogiczny włożony w wychowanie dzieci i młodzieży oraz przynależność do organizacji związkowej – dziękujemy – mówiła Więckowska.
Po części oficjalnej nauczycielom przygrywał zespół „Co jest grane”.

Komentarze (90) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. czy #1273337 | 31.175.*.* 17 gru 2013 17:17

  Czy nauczyciele mają obowiązek uczestniczyć w rekolekcjach a później wolne?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Japa #1270279 | 178.42.*.* 13 gru 2013 21:31

  Zapraszam szanownego kolegę "Riposta" do zapoznania się na Onecie z: 1. Wpisem jednego z internautów " jak to Kaczyński z " komunom" walczył. 2.Z notatką ppłk M. , który coś tam ciekawego o Kaczyńskim napisał. Co do podanych procentów to jak widać nawet i tam Was nienawidzą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Riposta #1269268 | 46.186.*.* 12 gru 2013 22:14

  W ostatnich wyborach PO miała 96%... w zakładach karnych

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. do Riposta #1266205 | 83.28.*.* 9 gru 2013 18:45

  Te wasze brudy i tak wyjdą na wierzch prędzej czy później i najwidoczniej zaczyna się u ciebie niepokój , gdyż już krzyża się czepiasz jak tonący brzytwy. Krzyż pozostaw w spokoju ale o czym tu mowa skoro nie pojmujecie jego znaczenia i to wy go bezcześcicie w imię czego? W imię parcia po trupach do koryta.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. do Riposta #1262542 | 178.42.*.* 5 gru 2013 16:30

   W dniu wczorajszym ci od wybuchowego Antoniego mgiełki i nieudacznika kaczora tak się wystraszyli palikotowców co to chcieli tego pierwszego rozliczać ,ze sami opanowali cała komisję aby nie dopuścić by szwindle i brudy tej całej bandy nieudaczników ujrzały światło dzienne. W kościele się dwoją i troją ale jak widać do niektórych to w ogóle nie dociera.

   Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (90)