środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Żuromińskie maluchy odwiedziły policjantów

2013-11-07 10:44:33 (ost. akt: 2013-11-07 10:55:30)

Podziel się:

Dzieci z Przedszkola nr 1 oraz Przedszkola nr 2 w Żurominie odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Żurominie. Przedszkolaki miały możliwość z bliska zapoznać się i przyjrzeć pracy policjantów z żuromińskiej komendy, a także poznać technikę daktyloskopii.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Dzieci z Przedszkola nr 1 w Żurominie, a także z Przedszkola nr 2 w Żurominie złożyły niecodzienną wizytę policjantom. Maluchy wraz z paniami przedszkolankami odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Żurominie. Przedszkolaki z bliska mogły przekonać się, na czym polega służba w policji, a także poznać pracę policjantów, pracowników cywilnych, umundurowanie i wyposażenie do codziennej służby. Dzieci zwiedzanie rozpoczęły tuż po godzinie 9:00. Wraz z jednym z policjantów z Wydziału Prewencji maluchy zwiedzały budynek Komendy Powiatowej Policji. Dodatkowo policjant prowadził dla dzieci prelekcję, w czasie której opowiadał o ciężkiej pracy policjantów. W każdym z prezentowanych pomieszczeń przedstawiał, czym zajmują się pracownicy żuromińskiej komendy i policjanci.
- Dzieci mogły obejrzeć stanowisko kierowania, pokój do daktyloskopii czy salę konferencyjną – mówi oficer prasowy Tomasz Wnuk.
- Technik kryminalistyki opowiadał o swojej pracy i czynnościach, jakie wykonuje na miejscu zdarzenia i zabezpieczaniu śladów. Dodatkową frajdą dla dzieci była możliwość wykonania odcisku palca. Na własnej skórze dzieci mogły sprawdzić, jak to wygląda – tłumaczy Wnuk.
Na koniec spotkania dzieci otrzymały opaski odblaskowe.
- Dzieci wracały do przedszkola w dobrych nastrojach, co można uznać za potwierdzenie udanego i owocnego spotkania – kończy oficer prasowy żuromińskiej komendy.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB