Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Znów było bezpiecznie

2013-11-08 12:00:00 (ost. akt: 2013-11-07 22:54:38)

Podziel się:

Dobiegła końca akcja Znicz 2013. W ciągu czterech dni na polskich droga odnotowano wzmożony ruch, a bezpieczeństwa pilnowało więcej służb mundurowych niż zwykle.

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem na drogach dojazdowych do miast, a także w okolicach cmentarzy. W powiecie żuromińskim od godzin popołudniowych w czwartek 31 października do 3 listopada prowadzone były działania „Bezpieczny Weekend - Znicz 2013”.
- Miały one na celu poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu żuromińskiego ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym – mówi sierżant sztabowy Tomasz Wnuk, oficer prasowy żuromińskiej komendy.
W trakcie świątecznego weekendu w powiecie żuromińskim było bezpiecznie. Na terenie powiatu nie doszło do żadnego wypadku. Nie było ofiar śmiertelnych ani rannych. Policyjne statystyki odnotowały zaledwie cztery kolizje.
- W trakcie naszych działań nie doszło do żadnego wypadku. Miały miejsce tylko cztery niegroźne kolizje. Policjanci pełniący służbę na drogach nie ujawnili kierujących pod wpływem alkoholu – informuje oficer prasowy.
W kraju niestety nie było już tak dobrze. Jak informował w poniedziałek Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji w ciągu czterech dni na polskich drogach doszło do 338 wypadków drogowych. Zginęło w nich 38 osób, a 410 zostało rannych. Funkcjonariusze policji zatrzymali 1298 nietrzeźwych kierowców.
Michał Osiecki

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB