Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Siatkówka. Sokół w najlepszej szóstce zespołów na Mazowszu

2013-11-09 16:09:29 (ost. akt: 2013-11-09 16:21:54)
Sokół wywalczył awans do I ligi

Sokół wywalczył awans do I ligi

Podziel się:

Podopieczni Zbigniewa Truszczyńskiego zawodnicy Sokoła Żuromin awansowali do I ligi mazowieckiej młodzików. Bilans spotkań - cztery zwycięstwa i jedna porażka, pozwoliły na zajęcie drugiego miejsca premiowanego awansem.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

W sobotę i niedzielę, 19-20 października, na warszawskim Targówku Sokół Żuromin rozegrał kolejny turniej ligi młodzików. Na otwarcie swoich zmagań Sokół nie miał problemów z pokonaniem Czarnych Radom. Schody zaczęły się już od następnego pojedynku. Gospodarzom - Plasowi Warszawa przeciwstawiliśmy się silna zagrywką, a do tego znakomicie graliśmy blokiem. Pierwszy set padł łupem Sokoła. Później jednak pojawiły się niewymuszone błędy, a to spowodowało porażkę. Po myśli zespołu nie ułożył się tie-break. Rywale od początku zyskali przewagę i nie dali sobie odebrać zwycięstwa.

Mecz pełen dramaturgii
Ostatni sobotni mecz przyniósł wiele emocji. Od początku seta gra Sokoła była bez zastrzeżeń. Nasi siatkarze wypracowali sobie sporą przewagę i spokojnie zmierzali do zwycięstwa w pierwszej partii. Punktem zwrotnym była kontuzja nominalnego przyjmującego Patryka Antkiewicza. Konieczna była zmiana. Na przyjęciu zameldował się Kozankiewicz. Zmiennik nieco się pogubił. MOS dogonił Sokoła, a ostatecznie wygrał pierwszego seta. W drugim secie trener Truszczyński na przyjęciu postawił na innego zawodnika.
- Zmieniliśmy ustawienie. Na przyjęciu zagrał Kuba Geszczyński, a Kozankiewicz na pozycji atakującego. Przyniosło to efekt – mówi szkoleniowiec Sokoła Zbigniew Truszczyński.
Zarówno drugi jak i trzeci, decydujący, set padł łupem Sokoła.

Niedzielne zwycięstwa dają awans
W niedzielę mimo niemrawego początku wygraliśmy dwa spotkania. Pierwszy set meczu z Polonezem przegraliśmy, ale kolejne to popis naszego zespołu. W drugiej partii przy stanie 8:5 na zagrywkę wszedł Artur Budka. Asy serwisowe, dobra zagrywka, szczelny, punktowy blok i rywale nie zdobywają już punktu w tej partii. W tie-breaku znów popis Sokoła. Podobnie jak w meczu z Wilgą.
- Wychodziło wszystko. Ataki ze środka, skrzydeł, kilka razy z szóstej strefy efektownie atakował Miłosz Truszczyński – mówi szkoleniowiec.
Turniej I ligi młodzików odbędzie się w Żurominie 16-17 listopada.


Skład: Miłosz Truszczyński, Patryk Antkiewicz, Artur Budka, Adrian Kluczewski, Radosław Gutowski, Jakub Geszczyński, Damian Kozankiewicz, Patryk Ejnik
Trener: Zbigniew Truszczyński

Wyniki:
Sokół Żuromin - Czarni Radom 2:0 (25:20, 25:18)
Sokół Żuromin - Plas Warszawa 1:2 (25:19, 17:25, 7:15)
Sokół Żuromin - MOS Wola II Warszawa 2:1 (22:25, 25:17, 15:10)
Sokół Żuromin - Polonez Wyszków 2:1 (20:25, 25:5, 15:7)
Sokół Żuromin - Wilga Garwolin 2:0 (25:18, 25:20)

Klasyfikacja końcowa:
1. Plas Warszawa (awans do I ligi)
2. Sokół Żuromin (awans do I ligi)
3. Polonez Wyszków
4. Czarni Radom
5. MOS Wola II Warszawa
6. Wilga Garwolin (spadek do III ligi)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB