Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Siatkówka. Cztery zwycięstwa w kadetkach

2013-11-09 16:23:03 (ost. akt: 2013-11-09 16:26:30)
Rosario szykuje się do przyjęcia zagrywki

Rosario szykuje się do przyjęcia zagrywki

Podziel się:

Rosario Lubowidz przystąpiło do ligowej rywalizacji w kategorii kadetek. Startujący od II ligi (grupa C) zespół odniósł już cztery zwycięstwa. – Mimo, że jest to liga kadetek rocznik 1997 i młodsze, my startujemy tam dziewczynami rocznika 1999 i młodsze – mówi szkoleniowiec Zbigniew Margalski.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Rosario Lubowidz rozpoczęło zmagania ligowe w kategorii kadetek. Zespół z Lubowidza złożony z zawodniczek o co najmniej dwa lata młodszych niż przeciwniczki zainaugurował je bardzo udanie.
- Rozpoczęliśmy zmagania od drugiej ligi, bo w poprzednich latach nie graliśmy w kadetkach – mówi trener Zbigniew Margalski. Zespoły rozpoczynające grę zaczynają na tym poziomie i walczą o awans do pierwszej ligi, a potem strefy medalowej – informuje Margalski.
Zawodniczki Rosario rozegrały cztery spotkania ligowe. Dwa pojedynki ze Spartą Grodzisk Mazowiecki oraz dwa mecze z SMS Warszawa II.

Sparta ugrała seta
Pojedynki z kadetkach zawodniczkom Rosario Lubowidz jak na razie nie sprawiały żadnych kłopotów. Mimo różnicy wieku na boisku to nasz zespół dominował. Widać to było zdecydowanie w starciu ze Spartą Grodzisk Mazowiecki. Już pierwszy mecz pokazał, kto jest lepszy. Nasze panie w trzysetowym pojedynku oddały łącznie zaledwie 34 punkty rywalkom. Drugi mecz był również zdecydowanie wygrany, ale okupiliśmy go stratą seta. Zmiany w składzie, w ustawieniu sprawiły, że zabrakło płynności gry, brakowało szczęścia i jedna partia padła łupek Sparty. Pozostałe trzy sety nie pozostawiły złudzeń.

Z SMS-em bez strat
SMS Warszawa II był zdecydowanie bardziej wymagającym przeciwnikiem niż Sparta.
- Przeciwnik był silniejszy niż Sparta. Było zdecydowanie więcej akcji w polu i trudniejsza zagrywka. W naszym zespole nieco za mało opanowania na zagrywce i konsekwencji w bloku – oceniał Margalski.
Ostatecznie jednak oba spotkania i to bez starty seta padły łupem Rosario, a szkoleniowcy mogli sprawdzać w warunkach meczowych zawodniczki rezerwowe.
Po czterech spotkania Rosario jest liderem rozgrywek II ligi w grupie C.

Wyniki:
Rosario Lubowidz - Sparta Grodzisk Mazowiecki 3:0 (25:9, 25:9, 25:14)
Rosario Lubowidz - Sparta Grodzisk Mazowiecki 3:1 (25:9, 22:25, 25:5, 25:11)
Rosario Lubowidz - SMS Warszawa II 3:0 (25:16, 25:15, 25:17)
Rosario Lubowidz - SMS Warszawa II 3:0 (25:16, 25:17, 25:21)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB