Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Apel Policji

2013-11-14 11:50:00 (ost. akt: 2013-11-14 11:58:41)
Policjanci z drogówki rozdają elementy odblaskowe

Policjanci z drogówki rozdają elementy odblaskowe

Podziel się:

Rowerzyści i piesi powinni używać elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze zwłaszcza poza obszarem zabudowanym.

Przed nami coraz chłodniejsze dni, szybciej zapada zmrok a na drogach pojawiają się kałuże i zalegające mokre liście. Jesienne przymrozki, mgła, opady deszczu mają wpływ na zwiększone ryzyko występowania wypadków. Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji należy dostosować pojazd jak i styl jazdy do nowej pory roku. Dbać o stan techniczny pojazdu i przede wszystkim dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
 
 
Rowerzyści i piesi powinni używać elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze zwłaszcza poza obszarem zabudowanym.
 
Wiatr -- zachowajmy szczególną ostrożność podczas wyjeżdżania z terenu osłoniętego lasu i wjeżdżania w teren otwarty. Gwałtowny podmuch wiatru może spowodować zmianę naszego toru jazdy, a w skrajnej sytuacji może nawet doprowadzić do przewrócenia samochodu.
 
Liście na drodze -- spadające z drzew liście, zalegające na drodze, mogą być zagrożeniem i pułapką dla kierowców. Warstwa liści i nieświadomy zagrożenia kierowca, w połączeniu z sytuacją wymagającą hamowania, mogą doprowadzić do wypadku. Na takiej nawierzchni łatwo wpaść w poślizg, szczególnie, jeśli padał deszcz. Długość drogi hamowania na takiej nawierzchni będzie podobna do długości drogi hamowania na nawierzchni oblodzonej. Dodatkowo, liście zakrywają nierówności, większe i mniejsze ubytki w drodze.
 
Problemy z koncentracją -- jesień, to też okres zaburzeń związanych z koncentracją. Bądźmy jednak czujni podczas prowadzenia auta i postarajmy się skierować swoje myśli na drogę. Pozwoli nam to na szybką ocenę sytuacji oraz odpowiednio wczesną reakcję.
 
Deszcz -- padający deszcz wpływa na widoczność. Przed sezonem jesienno-zimowym wymieńmy wycieraczki na nowe. Jak najlepsza widoczność ma kluczowe znaczenie dla naszego bezpieczeństwa.  Oprócz trudności związanych z ograniczonym widzeniem  trzeba zwrócić uwagę na nawierzchnię drogową. W trakcie deszczu łatwo stracić kontrolę nad samochodem, jeśli wjedziemy zbyt szybko w powstałe kałuże. Nasze opony nie nadążą z odprowadzaniem wody i wpadniemy w poślizg. Pamiętajmy też o okresowych zawilgoceniach drogi i zachowajmy szczególne bezpieczeństwo podróżując nad ranem lub późnym wieczorem.
 
Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego KPP Żuromin podczas kontroli będą rozdawać elementy odblaskowe pieszym i rowerzystom. Jest możliwość osobistego odebrania elementu odblaskowego w KPP Żuromin pokój nr 44 (nieodpłatnie).

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Piąteczka #1249601 | 83.24.*.* 20 lis 2013 20:39

  Szanowny Panie Pokręcie ! Tu na tym forum jest temat o bezpieczeństwie na drogach naszego powiatu , którymi ,Ty , ja , on, ona się poruszają i akurat ten temat rowerzystów jeżdżących bez żadnego oświetlenia od zmroku do świtu jest bardzo ważny i istotny.Wszyscy doskonale wiemy ,że ta kamizelka to niekiedy wybawca od najgorszego bo jak wiemy żaden anioł stróż nikogo nie wyratował i dobrze by było aby każdy rowerzysta w końcu poniósł ten wielki wydatek , kupił sobie te kamizelkę ,nie wstydził się i zakładał ją a na pewno będzie widoczny dla innych i tym samym siebie nie narazi na niebezpieczeństwo a innych na rozmowy w prokuratorem , które to do sympatycznych nie należą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Pokręt #1249589 | 31.175.*.* 20 lis 2013 20:20

   Policja jest na zwykłego obywatela.A to nie boli?Harce to są na górze,przewałki juz na miliardy złotych,seniorzy za pochówek dostają coraz mniej,niech się cieszą z mniejszych emerytur.Cieszmy się z rządzących,pozostałe milairdy pchają czarnym.Może cos wyjdzie z tego.A jak,skorumpowany,co brał?bedzie sądził tego co dawał.Mucha powiedziała,że były to jej najpiękniejsze lata życia.dopóki nie wejdzie ustawa z przed II wojny ,będzie źle.O Tymoszenko,walczą Kwaśniewski,a ile on wziął,a Wałęsa,a wszyscy rządzący,oni razem za rączkę,w rączkach jest gruby szmal i jak mówił Tymochowicz,rządzący do pracy nie chodzą,załatwiają pieniądze.Powinno zacząć się powstanie narodowe,przy czym rządzących od góry do wójtów zamknąć i radnych również. Zmienic system.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. zły #1249419 | 87.205.*.* 20 lis 2013 17:43

   ooooooo kogoś zabolało chyba a to nie o walkach jest artkół tylko o bezpieczeństwie na drodze

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. he #1245984 | 5.173.*.* 16 lis 2013 09:28

   Policja 11-tego listopada grasuje w parku a w tramwajach walki toczą,tam nie pojadą,najlepiej normalnego obywatela za uszy brać.Paragraf zawsze się znajdzie,łobuzy niech sobie chodzą.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. zły #1245085 | 87.205.*.* 15 lis 2013 01:09

   kamizelka kosztuje od 5 do 10 zł A ZYCIE????????????????

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (7)